A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Соціальна сфера

   

Інформація для осіб, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим.

 

Згідно Постанови від 29 квітня 2004 р. N 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація)

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах: 

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю I групи; 

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування. 

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Компенсація не призначається:

 

1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям  з інвалідністю"; надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу";

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

4) самозайнятим особам;

5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

Консультацію з питання оформлення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги бажаючі можуть отримати в приймальні громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації  за адресою: вул.Банківська, 70, м.Слов’янськ, або за телефоном: 3-57-00.

 

 

Управління соціального захисту населення Слов’янської райдержадміністрації

 

Зміни до порядку надання житлових субсидій у зв’язку з затвердженням Кабінетом Міністрів України постанови від 17.04.2019р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

З травня 2019 року домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня заборгованість зі сплати послуг, житлова субсидія призначається на наступний період, у грошовій готівковій формі в автоматичному режимі, без подання нових заяви і декларації.

Житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг наявна заборгованість, яка виникла у зв’язку з тим, що вони не змогли вчасно отримати житлову субсидію в АТ “Ощадбанк” у готівковій формі через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я.

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:

  • орендарі житла;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
  • домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.

Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:

які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;

якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.

У зв’язку з впровадженням грошової форми надання житлових субсидій з травня скасовано проведення перерахунків розміру житлових субсидій (у разі не надання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зменшення витрат на управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії у разі відсутності засобів обліку з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря), які здійснювалися за попередній період на підставі інформації надавачів послуг.

 

 

     Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм.Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 визначає механізм забезпечення управлінням соціального захисту населення санаторно – курортними путівками до санаторно – курортних закладів відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

         Зазначені категорії осіб мають право вибору санаторно – курортного закладу відповідного профілю лікування, безплатними путівками до якого вони забезпечуються. Відтепер путівки для осіб з інвалідністю закуповуються на підставі тристоронньої угоди (особа – управління – санаторій). Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно – курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування послуг санаторно – курортного лікування визначається щороку Міністерством соціальної політики України за погодженням з Мінфіном.

         Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості. Для одержання путівки надається заява та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.

         Після закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно – курортною путівкою, знімається з обліку

         Особи з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої Світової війни 1941 – 1945 років та війни 1945 року з імперіалістичної Японією, безоплатно забезпечуються санаторно – курортним лікуванням строком на 18-21 день першочергово з числа поза черговиків щороку.

         Учасники бойових дій забезпечуються путівками строком на 18 – 21 день щороку.

         Учасники бойових дій у період Другої Світової війни 1941 – 1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками строком на 18 – 21 день позачергово щороку.

         Учасники війни забезпечуються путівками строком на 18 – 21 день один раз на два роки.

    Особи з інвалідністю забезпечуються путівками строком на 18 – 21 день в порядку черговості.

     Особи з інвалідністю із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозгу) забезпечуються путівками:

I і  II групи – до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18 – 21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.

         Особам, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 та 2 групи, до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками.

       Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно – курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно – курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

         Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно – курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема укладання трьохсторонньої угоди між санаторно – курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно – курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

        Для взяття на облік для забезпечення путівкою громадянин, віднесений до категорії 1, подає до органу соціального захисту населення:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторне лікування за формою № 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

          Під час надання копій документів, пред’являються оригінали зазначених документів.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 року № 22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно – курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році) установлено, що розміри грошової допомоги для компенсації у 2019 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно – курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно – курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять:

осіб, віднесених до категорії 1 – 7300 грн.

осіб, віднесених до категорії 1, із захворювання нервової системи (з наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозгу) – 22200грн.

дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює – 14500 грн.

 

 

"Муніципальна няня" – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, який запрацював з 1 січня 2019 року.

 

В рамках проекту держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць. У Міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків.

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпуски через "Муніципальну няню" також немає. У відомстві наголошують, що на компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

Які умови відшкодування? Згідно з постановою Кабміну, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці. Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Вона повинна бути зареєстрована як ФОП або юридична особа, що надає послуги по догляду за дітьми.

Як оформити? Для оформлення державної допомоги одному з батьків - отримувачів послуги “муніципальна няня” потрібно звернутись в управління соціального захисту населення за місцем проживання з наступними документами:

заявою про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;

заявою про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;

копією договору між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею;

документами, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

свідоцтва про народження дитини;

паспорта отримувача компенсації послуги “муніципальна няня” з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги “муніципальна няня”.

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні.

З 1 квітня Уряд запроваджує допомогу багатодітним сім’ям: 1700 гривень на третю і кожну наступну дитину


З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» від 13.03.2019 №250, якою затверджено Порядок виплати  допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому  було подано заяву з усіма необхідними документами та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною до 6-річного віку включно.

Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.

 Для призначення допомоги органу соціального захисту населення з  умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина. А також посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу), посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідному органу соціального захисту населення.

Водночас зазначаємо, що рішенням Уряду збережено право на отримання із 01.04.2019 допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня-червня 2019 року.

Управління соціального захисту населення Слов'янської районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації. У своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів  України,  наказами  Мінсоцполітики,  розпорядженнями голови районної державної адміністрації, а також положенням про управління.

Громадяни району можуть звертатися до управління  з питань:

- колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин; розв'язання колективних трудових спорів; своєчасної виплати заробітної плати; запровадження підприємствами всіх форм власності мінімальних державних гарантій з оплати праці, а також з наданням працівникам пільг і компенсацій, передбачених законодавством; соціального захисту  працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці; проведення атестації робочих місць.

- надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв'язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу та пільгового проїзду окремим категоріям громадян, інших пільг, передбачених законодавством України;

- державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю  з дитинства та дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, одноразової грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, а також особам, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, одноразової грошової допомоги постраждалим і внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті, а також інших видів державної підтримки відповідно до законодавства України;

-  організації оздоровлення та відпочинку дітей;

- виплати грошової компенсації особам з інвалідністю на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, а також вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян;

- видачі посвідчень ветеранам війни, праці та іншим категоріям громадян;

 - влаштування до будинків-інтернатів громадян похилого віку осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

 - санаторно-курортного лікування, забезпечення осіб з інвалідністю транспортними засобами, технічними та іншими засобами реабілітації;

-  видачі довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб;

- надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам  для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.       

Прийом громадян  в управлінні ведеться щодня з 7-30 до 16-00 без перерви в приймальні громадян (1 поверх каб.№4), за адресою: м. Слов'янськ, вул. Банківська, 70,  попередній запис на прийом за телефоном 3-57-00.

             

  Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян

 

              У зв’язку з введенням в дію нового Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», внесені зміни щодо процедури видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

         Відповідно до пункту 11 Порядку особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1,щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, посвідчення видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов’язаної з Чорнобильською катастрофою.

         У разі продовження медико-соціальною експертною комісією строку інвалідності чи встановлення іншої групи інвалідності в посвідченні на правій внутрішній стороні робиться запис про період, на який установлено групу інвалідності (у разі відсутності затверджених нових бланків посвідчень видається вкладка до посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, із зазначеним строком дії).

         Відповідно до пункту 16 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317, медико – соціальна експертна комісія визначає ступінь втрати здоров’я, групу і час настання інвалідності та їх причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою на підставі експертного висновку, визначеного в установленому порядку МОЗ лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я,міжвідомчої ради чи постанови військово-лікарської комісії про причинний зв'язок захворювання з Чорнобильською катастрофою та за наявності посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з відміткою про перереєстрацію або посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи ждя осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (при наявності діючої вкладки до посвідчення).

         Медико-соціальна експертна комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.

         Слід зазначити, що інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) потерпілого встановлюються до першого числа місяця, що настає за місяцем, на який призначено повторний огляд.

         На підставі вищезазначеного, прийняття документів для чергового переогляду медико-соціальною експертною комісією ступеня втрати здоров’я, групи інвалідності здійснюється лише при наявності дійсного посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у строк звертання до медико-соціальної експертної комісії не пізніше дати чергового переогляду, зазначеної у довідки медико-соціальної експертною комісії.

         У разі не продовження медико-соціальною експертною комісією строку інвалідності чи встановлення іншої групи інвалідності, посвідчення категорії 1 здається уповноваженому органу для подальшого знищення, а замість нього видається посвідчення іншої категорії відповідно до законодавства.

         Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення соціальної напруги серед громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  просимо провести інформаційно-розяснювальну роботу щодо термінів проходження переогляду медико-соціальною експертною комісією.

 

Інформація для осіб, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим.

 

Згідно Постанови від 29 квітня 2004 р. N 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація)

     Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах: 

     15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю I групи; 

     10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;

     7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування. 

     Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Компенсація не призначається:

 

     1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

     державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям  з інвалідністю";

     надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

     відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";

     2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу";

     3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

     4) самозайнятим особам;

     5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

     6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

            Консультацію з питання оформлення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги бажаючі можуть отримати в відділі прийому громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: вул.Банківська, 70, м.Слов’янськ, або за телефоном: 3-57-00.

 

ІНСТРУКЦІЯ 
про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

V. Добровільна сплата єдиного внеску та порядок укладення договорів про добровільну участь
1. Платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:
члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню,- на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, та не належать до платників єдиного внеску, визначених підпунктами 3, 4, 6 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України,- виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Повідомлення про взяття на облік платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, видається відповідно до Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 липня 2017 року № 651, постановою Правління Пенсійного фонду України від 21 липня 2017 року № 16-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2017 року за № 1017/30885, у формі витягу з реєстру страхувальників (щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування).
2. Порядок укладення договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:
1) особи, зазначені в абзацах другому, третьому пункту 1 цього розділу, подають до органів доходів і зборів за місцем проживання:
заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції;
копію трудової книжки (за наявності);
виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
копію документа, що посвідчує особу.
Особи, зазначені в абзаці другому пункту 1 цього розділу, надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві;
2) орган доходів і зборів відмовляє в укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) у разі, якщо особа:
підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
не відповідає вимогам, визначеним в абзаці третьому пункту 1 цього розділу;
надала неповні або недостовірні відомості;
раніше уклала договір про добровільну участь, дія якого не припинена або за яким не виконано передбачені договором умови;
бажає укласти договір на строк менше одного року (крім договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску)).
В інших випадках відмова в укладенні договору про добровільну участь не допускається;
3) з особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, наведеного у додатку 4 до цієї Інструкції;
4) за бажання особи сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), і у разі отримання від неї заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою, наведеною в додатку 5 до цієї Інструкції.
Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.
3. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними в підпункті 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції:
1) платники, зазначені в підпункті 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, обчислюють єдиний внесок відповідно до пункту 10 розділу ІІІ цієї Інструкції.
При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду для платників, зазначених в:
абзаці другому пункту 1 цього розділу, не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладення договору;
абзаці другому пункту 1 цього розділу, не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2, та не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору;
2) зазначені платники сплачують єдиний внесок щомісяця в розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь, до 20 числа місяця, що настає за місяцем, за який він сплачується (крім осіб, які здійснюють одноразову сплату);
3) сплачені суми єдиного внеску в разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено єдиний внесок, враховується до страхового стажу тільки за умови подання звіту.
4. Оформлення договорів про добровільну участь.
У договорі про добровільну участь зазначаються:
назва документа;
відомості про особу, які вносяться до системи персоніфікованого обліку:
прізвище, ім’я, по батькові особи, за яку сплачується єдиний внесок;
дата народження;
громадянство;
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
строк дії договору;
порядок сплати єдиного внеску та рахунки, на які він має сплачуватися;
умови набуття застрахованою особою права на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням відповідно до Закону;
умови розірвання договору;
права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;
інші умови за згодою сторін або передбачені Типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
дата набрання чинності договором.
5. Протягом особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та на весь період незаконного позбавлення волі на території проведення антитерористичної операції платники, визначені підпунктом 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, звільняються від виконання обов’язків щодо сплати єдиного внеску в строки, визначені цим договором і Законом, у разі:
призову на військову службу під час мобілізації або залучення до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу,- з першого календарного дня місяця призову на військову службу під час мобілізації платника до останнього календарного дня місяця, в якому платника було демобілізовано або завершено його лікування (реабілітацію);
незаконного позбавлення волі на території проведення антитерористичної операції - з першого календарного дня місяця незаконного позбавлення волі до останнього календарного дня місяця, в якому платника було визволено або завершено його лікування (реабілітацію), необхідні після визволення.
Підставою для такого звільнення є заява особи, яка:
бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів такою особою протягом 10 днів після її демобілізації або після закінчення лікування (реабілітації);
бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та копії документів, що підтверджуються даними державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника, які подаються до органу доходів і зборів протягом 30 днів після визволення або після закінчення лікування (реабілітації).
Невиконання обов’язків у зазначених випадках щодо сплати єдиного внеску в строки, визначені договором про добровільну участь, не вважається порушенням умов договору (крім договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата внеску)) і не є підставою вважати договір таким, умови якого не виконано.
Період, за який сплачено єдиний внесок, відповідно до укладеного договору про добровільну участь буде зараховано до страхового стажу тільки за умови подання звіту.
Надалі така особа матиме право на укладення договору про добровільну участь.
З платниками, визначеними підпунктом 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, або яких незаконно позбавлено волі на території проведення антитерористичної операції, не розриватиметься укладений договір про добровільну участь як такий, за яким не виконано умов до моменту їх демобілізації, визволення або після закінчення лікування (реабілітації) у разі надання до органу доходів і зборів:
відповідним державним органом протягом 10 днів після мобілізації таких осіб - копії військового квитка або копії документа із зазначенням даних про призов таких осіб на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
членом сім’ї (у визначенні, наведеному в підпункті 14.1.263 пункту 14 статті 14 Податкового кодексу України) особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування,- заяви та копії документів, що підтверджуються даними державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника.

ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про добровільну участь у системі
загальнообов’язкового державного пенсійного страхування
(одноразова сплата єдиного внеску)

від «____» ____________ 20___ року                                           ________________________

                                (місце складання)

_____________________________________________________________________________

(найменування відповідного органу доходів і зборів)

 

в особі начальника (заступника начальника) відповідного органу доходів і зборів _______

_____________________________________________________________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові)

що діє на підставі ______________________________________________, з однієї сторони

(положення про відповідний орган доходів і зборів)

(далі - Сторона 1), та __________________________________________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові особи)

 

з іншої сторони (далі - Сторона 2) (далі - Сторони), уклали цей Типовий договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі - Договір) про таке.

І. Предмет Договору

Цей Договір згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) визначає порядок добровільної участі особи, яка уклала договір про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

II. Права та обов’язки Сторін

1. Сторона 2 має право:

1) отримувати від Сторони 1 підтвердження сплати єдиного внеску, у тому числі в письмовій формі;

2) оскаржувати в установленому законодавством порядку дії Сторони 1, її посадових осіб;

3) інші права відповідно до Закону.

2. Сторона 2 зобов’язується:

1) надавати на вимогу Сторони 1 документи, що засвідчують відомості, які мають бути занесені або містяться в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку;

2) сплачувати єдиний внесок у порядку і строки, визначені цим Договором та Законом;

3) подавати за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії цього Договору;

4) виконувати інші вимоги, передбачені Законом, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону.

3. Сторона 1 має право:

1) перевіряти достовірність відомостей, наданих Стороною 2;

2) безоплатно отримувати від Сторони 2 інформацію, необхідну для виконання обов’язків, покладених на Сторону 1 Законом та цим Договором;

3) отримувати від Сторони 2 підтвердження сплати нею єдиного внеску;

4) захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

4. Сторона 1 зобов’язується:

1) надавати безоплатно Стороні 2 та на вимогу членам сім’ї померлої Сторони 2 відомості про сплачені суми єдиного внеску та інші відомості, що стосуються Сторони 2;

2) передавати Пенсійному фонду України для ведення персоніфікованого обліку дані про суми єдиного внеску та відомості про Сторону 2;

3) взяти на облік Сторону 2 в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

III. Порядок одноразової сплати єдиного внеску

1. Сторона 2 сплачує одноразово єдиний внесок у сумі не менше мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати та розміру внеску на дату укладення цього Договору, помножений на коефіцієнт 2, але не більше суми єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення цього Договору.

На момент підписання цього Договору:

розмір мінімальної заробітної плати становить __________________________________;

                                (сума цифрами та словами)

 

розмір єдиного внеску становить ________ %;

мінімальний страховий внесок становить _________________ грн;

максимальний розмір єдиного внеску становить _________________ грн.

2. Сторона 2 сплачує єдиний внесок за попередній період з _________ по ______________.

3. Єдиний внесок за попередній період, з урахуванням коефіцієнта 2, становить ___ грн

і сплачується на рахунок _______________________________________________________,

(номер рахунка, на який сплачується єдиний внесок)

 

відкритий у __________________________________________________________________,

(найменування банку)

 

МФО ___________________, код за ЄДРПОУ _____________________________________.

4. Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою протягом 10 календарних днів з моменту підписання Договору.

IV. Умови набуття Стороною 2 права на пенсійні виплати
за загальнообов’язковим державним пенсійним страхуванням

Право на призначення пенсії.

За умови виконання Стороною 2 умов цього Договору, Сторона 2 має право на врахування страхового стажу при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсії призначаються відповідно до статей 26-45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

V. Відповідальність Сторін

1. У разі порушення своїх зобов’язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством України.

2. Усі спори, що пов’язані з цим Договором, його укладенням або такі, що виникають у процесі виконання умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між представниками Сторін. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленими підвідомчістю та підсудністю такого спору, визначеними законодавством України.

VI. Строк дії Договору

Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і діє 10 календарних днів.

VII. Порядок розірвання Договору

Цей Договір може бути достроково розірвано:

1. Стороною 2 за умови невиконання пункту 4 розділу ІІІ цього Договору.

2. Стороною 1 у разі:

невиконання пункту 4 розділу ІІІ цього Договору Стороною 2;

виникнення обставин, що не відповідають визначеним цим Законом вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

смерті Сторони 2.

В інших випадках дострокове розірвання Договору не допускається.

VIII. Місцезнаходження і реквізити Сторін

 

Сторона 1

________________________________

________________________________

________________________________

________________________________

 

 

Керівник (заступник керівника)

 

________________       _________________

            (підпис)                         (ініціали, прізвище)

 

М. П.

Сторона 2

________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

________________________________

(паспорт, серія, номер)

________________________________

(реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили  про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті))

_________________________________

(номер посвідчення застрахованої особи)

_________________________________

(дата народження)

_________________________________

(громадянство)

_________________________________

(місце проживання)

_________________________________

(телефон)

 

 

 

Управління соціального захисту населення Слов’янської райдержадміністрації інформує:

03 липня 2018 року Верховною Радою України прийнято Закон України №2476-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми», який набирає чинності з 01.01.2019 року.

Законом передбачається право для осіб, які доглядають за дітьми, хворими на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги на належне пенсійне забезпечення, державну допомогу у разі, якщо такі діти не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю, та відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного (18-річного) віку.

Зазначається, що внесено зміни до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Цим самим запроваджено новий вид державної допомоги. Згідно з законом, сума допомоги на виховання хворих дітей дорівнюватиме прожитковому мінімуму для тих, хто втратив працездатність.

Передбачається, що період догляду зараховуватиметься до страхового стажу, що дає право на пенсійне забезпечення, а також до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку.

«Соціальний захист членів сімей загиблих волонтерів та добровольців,
смерть яких пов'язана з участю в антитерористичній операції (операції
об'єднаних сил)»

Статтею 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії
їх соціального захисту» (далі й Закон) регламентовано, що чинність Закону
поширюється, зокрема на:
сім'ї осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися
до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів
із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної
агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі
здійснювали волонтерську діяльність) та загинули (пропали безвісти), померли
внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час
забезпечення проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснення
волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період
її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення
національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії
Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі
здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та
у період здійснення зазначених заходів;
сім'ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань` що були
утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету,
територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі
формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства
внутрішніх справ України, Національної гвардії` України та інших утворених
відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних
органів, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення,
контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання такими
добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії
із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України,
Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів
України військовими формуваннями та правоохоронними органами,
перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період ії
проведення.
Порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону
України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», деяким
категоріям осіб, у тому числі із вищевказаних, затверджено постановою
Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р. № 740.
Звертаємо увагу, що «Посвідчення члена сім”ї загиблого» видаються
управліннями соціального захисту населення за місцем проживання громадян.
Посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, на яких
поширюється чинність Закону, на основі котрого надаються відповідні пільги
і компенсації.
Після отримання відповідного «Посвідчення члена сімії загиблого»
на родини волонтерів та добровольців, смерть яких пов'язана із участю в АТО,
поширюється дія всіх нормативно-правових актів стосовно соціального захисту
родин загиблих учасників АТО, у тому числі Регіональної програми щодо
медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації,
професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції,
вшанування пам'яті загиблих воїнів - учасників АТО та соціального захисту
родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки (далі - Регіональна програма)
та місцевих програм соціального захисту учасників АТО.

Регіональну програму затверджено розпорядженням голови
облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації
від 07.03.2018 № 319/5-18.
Слід зазначити, що Регіональна програма передбачає обієднання зусиль
органів державної влади всіх рівнів, місцевого самоврядування, закладів освіти,
культури, громадських об'єднань та інших організацій стосовно вирішення
проблем учасників АТО, членів їх сімей та родин Героїв Небесної Сотні,
які мешкають на території Донецької області.
Регіональна програма спрямована на поступове вирішення основних
проблем і зменшення соціальної напруги серед учасників АТО та членів їх
родин шляхом розширення кола соціальних гарантій для цієї категорії осіб.
Заходами виконання Регіональної програми передбачено реалізацію
низки заходів, зокрема, надання щороку одноразової матеріальної допомоги
особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО та членам сімей
загиблих учасників АТО за рахунок коштів обласного бюджету на загальну
суму 1200 тис. грн.
Крім того, членам сімей загиблих волонтерів та добровольців, смерть
яких пов,язана із участю в АТО, виплачується, у відповідності до постанови
Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 336, одноразова грошова
допомога в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб
відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії` їх
соціального захисту» за рахунок коштів державного бюджету.
Розмір вищевказаної одноразової грошової допомоги складає
750 прожиткових мінімумів, установлених законом Для працездатних осіб
на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи (станом
на 01.08.2018 -1321,5 тис. грн).
 

 

Запроваджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали  внаслідок катастрофи на ЧАЕС, та іншим категоріям громадян

11 липня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (далі – Постанова), якою, зокрема, затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Реалізацією Постанови буде забезпечення удосконалення порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, під час складання ядерних зарядів та проведення на них регламентних робіт.
Постановою передбачено створення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі – Регіональна комісія),що забезпечить єдиний підхід до розгляду ними документів і прийняття обґрунтованих рішень для визначення і підтвердження відповідного статусу.
Крім того, затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, у яких передбачено розмежування за категоріями «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», а також нові зразки бланків посвідчень для осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт (категорія 1, 2 або 3), і постраждалим від радіаційного опромінення.
Пунктом 7 Постанови передбачено заміну посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, а саме:
особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи(категорія 1);
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.
Посвідчення видаються уповноваженими органами за поданнями районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад за місцем проживання (реєстрації) заявника на підставі рішення Регіональної комісії.
Посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі одного з таких документів:
1) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби);
2)довідки архівної установи (Державного галузевого архіву Міністерства оборони України, розташованого за адресою: м. Київ,вул. Бориспільська,буд.16)про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об’єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку;
3)особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов’язаної з Чорнобильською катастрофою,та на підставі довідок, зазначених у п.1. 2;
4)хворим на променеву хворобу внаслідок Чорнобильської катастрофи - на підставі висновку уповноваженої медичної комісії не нижче обласного рівня або спеціалізованої медичної установи Міноборони, МВС, СБУ, які мають відповідну ліцензію МОЗ, та акта за формою Н-1;
5)потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особам, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття) та особам, які постійно проживали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття рішення про відселення, - на підставі довідки, виданої Волинською, Житомирською, Київською, Рівненською або Чернігівською облдержадміністраціям;
6) особам, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або які станом на 1 січня 1993 р. прожили в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років та відселені або самостійно переселилися з цих територій, - на підставі довідки встановленого зразка;
7) особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - на підставі довідки встановленого зразка;
8) особам, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 р. не менше14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями, - на підставі довідки встановленого зразка;
9) дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, - на підставі довідкивстановленогозразка;
10) громадянам інших держав та особам без громадянства, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі переїзду на постійне місце проживання в Україну - відповідно до законодавства;
11) дружині (чоловіку) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеного (віднесеної) до категорій 1 або 2, або з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою, а такождружині (чоловіку), якщо та (той) не одружилася (одружився) вдруге, померлого (померлої) громадянина (громадянки), віднесеного (віднесеної) до категорій 1, 2 або 3, смерть якого (якої) пов’язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, - на підставі документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, участі у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, відповідного посвідчення (за наявності) та експертного висновку щодо встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерно їзброї, у складанні  ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
12) опікуну дітей (на час опікунства) померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою, - на підставі документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідного посвідчення (за наявності) та експертного висновку щодо встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
При цьому посвідчення померлого (померлої) громадянина (громадянки) підлягає здаванню уповноваженим органам для подальшого зберігання в особовій справі дружини (чоловіка) померлого (померлої) або опіку на дітей померлого (померлої).
Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк з дня надходження необхідних документів до Регіональної комісії.
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора