A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Протидія корупції

«ТОП 10 найпоширеніших помилок»

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами аналізу декларацій під час здійснення їх повних перевірок сформувало перелік  «ТОП 10 найпоширеніших помилок», які допускають суб’єкти декларування.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами аналізу декларацій під час здійснення їх повних перевірок сформувало перелік найпоширеніших помилок, які допускають суб’єкти декларування.

Так, декларанти порушують вимоги ЗУ «Про запобігання корупції» через такі типові помилки у декларації:

1) під час заповнення розділу 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» невірно визначають чи належить їхня посада до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством;

2) не зазначають у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» відомості щодо об’єктів нерухомості, які вони або члени їх сімей на будь-якому праві використовували для проживання або які є їх зареєстрованим місцем проживання;

3) не зазначають у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» інформацію стосовно нерухомості та транспортних засобів: їх вартості, прав на об’єкт та дати його набуття,  кадастрового номера, ідентифікаційного, реєстраційного номерів;

4) не зазначають у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» транспортні засоби, які «відчужені» за довіреністю. Декларанти хибно вважають, що видана довіреність на розпорядження майном від їх імені є відчуженням майна та свідчить про перехід права на це майно;

5) не зазначають в розділі 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або член його сім’ї» інформацію про відповідні юридичні особи. Декларанти помилково вважають, що зазначення таких юридичних осіб в розділі 8 «Корпоративні права» є достатнім;

6) зазначають в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» самого себе джерелом отриманого доходу;

7) не зазначають в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» отриманих кредитів. Суб’єкти декларування хибно вважають, що зазначення кредиту в розділі 13 «Фінансові зобов’язання» є достатнім;

8) не зазначають загальний розмір фінансового зобов’язання у розділі 13 декларації;

9) не зазначають у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» правочини, вчинені суб’єктом декларування у звітному періоді, або зазначають правочини, які вчинені членами сім’ї, тобто «зайву» інформацію;

10) зазначають  об’єкт, відчужений у звітному періоді, як наявний на кінець такого періоду.

 

Розпочато завантаження декларацій до Системи логічного та арифметичного контролю

https://nazk.gov.ua/news/rozpochato-zavantazhennya-deklaraciy-do-systemy-logichnogo-ta-aryfmetychnogo-kontrolyu

19 Жовтня 2018

Сьогодні, під час засідання Голова Національного агентства Олександр Мангул заявив про початок роботи Системи логічного та арифметичного контролю в тестовому режимі. Таким чином, розпочався процес завантаження декларацій до системи логічного та арифметичного контролю декларацій Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Система).

«Це рішення є продовженням роботи, яку ми провели із запровадження автоматичної верифікації декларацій та передбачає завантаження декларацій у систему логічного і арифметичного контролю та проведення верифікації у тестовому режимі. Це надзвичайно важливе питання, яке дозволить підвищити ефективність перевірок декларацій» – зазначив Голова Національного агентства Олександр Мангул.

Представник Громадської ради при Національному агентстві висловив підтримку проекту рішення: «Ми підтримуємо дії НАЗК. Вважаємо, що початок функціонування системи логічного і арифметичного контролю є, у тому числі, виконанням зобов’язань, взятих Україною перед ЄС. Робота модулю значно підвищить ефективність роботи НАЗК».

Система, здійснюючи логічний та арифметичний контроль, відповідно до затверджених Правил присвоює кожній декларації Показник рейтингу ризику. Такий показник відображає ступінь невідповідності відомостей в декларації та наявні в ній ризики, залежно від яких Система визначатиме доцільність та обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

Нагадаємо, що автоматизований обмін інформацією є однією з ключових складових логічного та арифметичного контролю декларацій та передбачає обмін інформацією з 16-ма державними реєстрами. Наразі відповідні протоколи та порядки обміну погоджені та підписані щодо 9-ти реєстрів.

У зв’язку із запуском Системи і підписанням протоколів Голова Національного агентства повторно закликав народних депутатів підтримати законопроект #7276 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства до інформації, необхідної для реалізації його повноважень, який зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2017 року.

Звертаємо увагу! Національне агентство з питань запобігання корупції не вимагає роз’яснень щодо зазначеної в деклараціях інформації по телефону!

До уваги суб’єктів декларування! Про припинення роботи фейкового ресурсу «подання декларацій»!

Канали для надання повідомлень від викривачів

до Слов’янської районної державної райдержадміністрації


Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» може бути як письмовим, так і усним
Письмове повідомлення може надійти поштою на адресу: вул. Василівська, 45, м. Слов’янськ, Донецька область, 84122. При направленні повідомлення поштою, на конверті робиться позначка «Про корупцію».
Викладено на особистому прийомі головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції кожного дня з 8-00 до 17-00 (з урахуванням обідньої перерви з 12 до 12-45).
Небажання заявника надати інформацію про себе не є підставою для відмови в прийнятті його повідомлення.
Усне повідомлення може надійти за номером (06262) 3-41-34, який працює у робочі дні: з 8-00 до 12-00 та з 13-00 до 17-00 (у п'ятницю до 15-45)
Засобами електронного зв’язку: шляхом направлення повідомлення на електронну адресу: 00148@dn.gov.ua

СПЕЦІАЛЬНО УПОВНОВАЖЕНІ СУБ’ЄКТИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ 
Національне агентство з питань запобігання корупції
тел.: +38(044) 200-06-91, факс: +38(044) 200-06-97 
• понеділок - п’ятниця: з 9-ї год до 18 год. із щоденною перервою з 13 год. до 13 год. 45 хв.;
• в автоматичному режимі через автовідповідач: понеділок - п’ятниця з 18 год. до 9 год. та цілодобово у неробочі дні (святкові та вихідні)
01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28
info@nazk.gov.ua

Прокуратура Донецької області
Електронна пошта довіри korrupcia.don@gp.gov.ua
Телефон довіри (0629) 54-10-90
87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6

Головне управління Національної поліції України в Донецькій області
87517,Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 86
gupolice@dn.npu.gov.ua

Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України
87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 86 
Якщо Вам відома будь-яка інформація щодо вчинення правопорушення або злочину у сфері економіки на території Слов’янського району , просимо Вас звертатись цілодобово за адресою: 84122, м. Слов’янськ, вул. Ком’яхова, 
буд. 34 «а», «гарячою лінію» 0 (095) 800-45-69, або на Email: yze5viddil@ukr.net

Національне антикорупційне бюро України 
03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3
безкоштовна телефонна лінія: 0-800-503-200
e-mail: info@nabu.gov.ua (з загальних питань)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора