A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Консультацій з громадськістю

Про затвердження Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 рік

Про затвердження Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2018 рік

Звіт за результатами проведення консультацій із громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо Проекту районного плану заходів реалізації у 2020 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

1. Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:

Слов’янська райдержадміністрація

2. Зміст питання або назва проекту акта, що виносилися на обговорення:

Проект районного плану заходів реалізації у 2020 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

Публічне громадське обговорення проводилось шляхом електронних консультацій. Інформаційне повідомлення та матеріали було розміщено та офіційному веб-сайті райдержадміністрації http://slovyanska.rda.org.ua/orientovnij-plan-konsultacij-z-gromadskistju-12-59-53-13-06-2018/  від 30 жовтня 2019 року .

3. Інформація про пропозиції, що надійшли до головного спеціаліста з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю райдержадміністрації

Пропозиції та зауваження не надходили.

4. Інформація про врахування пропозицій та зауважень громадськості з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень:

Пропозиції не надходили.

 

Шановні представники інститутів громадянського суспільства! 

 Слов’янська районна державна адміністрація повідомляє про початок  електронних консультацій  з приводу обговорення проекту розпорядження Плану заходів щодо реалізації у 2020 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки (далі- План заходів).

З метою одержання пропозицій та зауважень запрошуємо зацікавлених представників громадськості та інститутів громадянського суспільства до електронних консультацій проекту Плану заходів.

Пропозиції та зауваження до проекту Плану заходів просимо надсилати до 01 грудня 2019 року на електронну адресу головного спеціаліста з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
3317301426@mail.gov.ua. або за адресою: м. Слов’янськ, вул Василівська,45, каб.208. Контактний телефон: (095)4560720»

 

Звіт за результатами проведення публічного громадського обговорення проекту рішення Слов’янської районної ради «Про припинення шляхом ліквідації комунального закладу «Сидорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Слов’янської районної ради Донецької області

 

1.Найменування органу виконовчої влади, який проводив публічне громадське обговорення:

Слов’янська рйонна державна адміністрація Донецької області

 

2. Зміст питання або назва проекту акта, що виносилися на обговорення:

рішення Слов’янської районної ради «Про припинення шляхом ліквідації комунального закладу «Сидорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Слов’янської районної ради Донецької області».

 

3. Інформація про осіб, що взяли участь в публічному громадському обговорення проводилось:

В публічному громадському обговоренні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Сіваш Д.В., в.о.начальника відділу освіти Антипенко Н.В., начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Матяшов А.О., начальник філії «Автодор № 8» Жильцов Д.О., Маяківській сільській голова Стукало Е.О., працівники школи, батьки та мешканці с.Сидорове.

 

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до Слов’янської райдержадміністрації за результатами обговорення:

- Братерська З.В., депутат Маяківської сільської ради, зауважила, що для організації підвозу дітей необхідно забезпечити автобусом, який може перевозити дітей з особливими потребами, під час поїздки потрібен супроводжуючий для дітей;

- Клімченко С.В., мешканець с.Сидорове, зазначив, що з метою організації безпечного перевезення дітей необхідно здійснити ремонт дороги між селами Сидорове та Маяки і вчасно проводити роботи по її обслуговуванню в зимовий період:

- Варченко І.В., мешканка с.Сидорове, зазначила, що діти після закінчення уроків до моменту повернення додому повинні перебувати під наглядом педагогів;

- Доля І.Л, вчитель початкових класів Сидорівської ЗОШ І-ІІ ст., зазначила, що всі працівники школи мають бути працевлаштовані;

- Фільчак С.І., мешканка с.Сидорове, зазначила, що для збереження будівлі школи необхідно організувати її охорону.

- Фільчак Т.І., мешканка с.Сидорове, наголосила на тому, що після затвердження маршруту шкільного автобусу у встановленому порядку необхідно його оприлюднити для батьків та зацікавлених осіб.

 

5. Інформація про врахування пропозицій та зауважень громадськості з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень:

У разі прийняття даного рішення з метою забезпечення доступу до повної загальної освіти мешканців села Сидорове, буде організований підвіз дітей до Маяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Слов’янської районної ради Донецької області шкільним автобусом. Рух шкільного автобуса буде здійснюватись після узгодження маршруту у відповідності до вимог діючого законодавства.

Щодо ремонту дороги між с.Сидорове та с.Маяки, Слов’янською райдержадміністрацією направлені листи до Донецької облдержадміністрації з проханням вжити заходи в межах компетенції щодо ремонту ділянки дороги та встановленню огорожі.

З метою забезпечення безпечних умов перебування дітей в Маяківській ЗОШ І-ІІІ ст., під час руху шкільного автобусу в межах вимог діючого законодавства будуть визначені супроводжуючий і вихователь групи продовженого дня з числа педагогічних працівників.Вивільнення працівників Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Слов’янської районної ради буде здійснюватись з обов’язковим дотриманням норм діючого трудового законодавства»

 

 

Шановні мешканці сіл Маяківської сільської ради та представники інститутів громадського суспільства !

 

Слов’янська районна державна адміністрація запрошує до публічного громадського обговорення проекту рішення Слов’янської районної ради «Про припинення шляхом ліквідації комунального закладу «Сидорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Слов’янської районної ради Донецької області».

Обговорення проводяться відповідно до п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Проект рішення розміщено на  сайті Слов’янської районної ради slavrairada.gov.ua.

Дія прийнятого рішення поширюється на мешканців Маяківської сільської ради.

У разі прийняття даного рішення з метою забезпечення доступу до повної загальної освіти мешканців села Сидорове, буде організований підвіз дітей до Маяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Слов’янської районної ради Донецької області.  

Публічне обговорення відбудеться 30 травня 2019 року о 14.00 за адресою: Слов’янський район, с.Сидорове, вул. Садова, 3, приміщення Сидорівської ЗОШ І-ІІ ст.

З метою одержання пропозицій та зауважень запрошуємо зацікавлених представників громадськості до публічного громадського обговорення.

Пропозиції до Проекту рішення просимо надсилати до 29 травня 2019 року на електронну адресу  відділу освіти Слов’янської райдержадміністрації  02142721@ mail.gov.ua або за адресою: м.Слов’янськ, вул. Науки, 2, 4 поверх.

Відповідальна особа: АНТИПЕНКО Наталія Вікторівна, контактний телефон (095) 5218701.

Результатами обговорення даного питання будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Слов’янської райдержадміністрації.

 

ЗВІТ

щодо виконання затвердженого розпорядженням голови Слов’янської РДА Плану заходів з реалізації у 2018 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

 

На виконання Указу Президента України «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» від 26.02.2016 №68/2016 надається інформація для оприлюднення щодо виконаної роботи.

Головним спеціалістом з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, що є відповідальним за даний напрямок роботи було розроблено відповідний План заходів, а також винесено його на обговорення громадськості (електронні консультації) та на розгляд Громадської ради при райдержадміністрації ( Протокол засідання № 5-17 від 22.12.2017р). За результатами обговорення було затверджено розпорядження голови райдержадміністрації від 22.12.2017 №485 «Про Районний план заходів щодо реалізації у 2018 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки».

За для вивчення громадської думки, та використанні в прийнятті відповідних рішень райдержадміністрацією складено Орієнтовний план консультацій з громадськістю на 2018 рік. Згідно Плану структурними підрозділами райдержадміністрації виносяться питання до обговорення та вивчення громадської думки. На офіційному веб-сайті райдержадміністрації створено окрему рубрику «Консультації з громадськістю».

За для моніторингу прийняття та використання сільськими та селищними радами інструментів місцевої демократії, в першому півріччі 2018 року було зроблено відповідний аналіз.  Зареєстрований статут територіальної громади мають: Билбасівська, Райгородоцька селищні ради, Андріївська, Сергіївська, Хрестищенська, Долинська сільські ради. Статути прийняті рішенням сесії (не зареєстровані): Андріївська селищна рада, Дмитрівська, Мирненська, Маяківська сільська рада. В своїй роботі виконкоми сільських та селищних рад використовують: положення про загальні збори громадян, положення про громадські слухання, консультації з громадськістю та ін.

Відділом житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації постійно ведеться робота щодо проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо створення органів самоорганізації населення, переважно надаючи консультації та методичні вказівки головам сільських та селищних рад. На офіційному веб-сайті райдержадміністрації та соціальній мережі розповсюджується матеріал щодо діючих програм та переваг.

З метою конструктивної взаємодії органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та громадськості головним спеціалістом з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю райдержадміністрації 28 лютого 2018 року проведено семінар для сільських та селищних голів за участі члена ГО «ПРОМИР» на тему «Конфлікти в громадах та можливості їх конструктивного вирішення».

Донецьким Центром розвитку місцевого самоврядування протягом року було проведено наступні тренінги для представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади, де взято участь:

  • «Практика комунікацій для громад»;
  • «Медіашкола  децентралізації для регіональних журналістів»;
  • «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»;
  • «Навіщо селам об’єднуватися з містом» та інше.

Протягом року проведено 4 засідання Громадської ради, де було розглянуто звіт щодо виконання плану заходів щодо реалізації у 2017 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки, актуальні питання соціально-економічної ситуації в районі, а також питання щодо організації створення нового складу Громадської ради. 03 вересня 2018 року, проведено установчі збори.

З метою надання методологічної допомоги громадським об’єднанням в створенні громадської організації та участі в громадському бюджеті, надруковано брошури.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації було створено розділ «Громадянське суспільство», рубрику «Громадська ініціатива», де зібрано кращі практики місцевих ініціатив громадських організацій, що здійснюють свою діяльність на території району. Даний розділ періодично наповнюється та оновлюється.

Також, протягом року за ініціативи облдержадміністрації та міжнародних організацій проводились навчання, тренінги, семінари, де залучалися  представники Громадських рад, громадські організації та активні громадяни. Одними з яких були «Розробка та управління проектами, що фінансуються за державні кошти», «Громадські ради та органи місцевого самоврядування: механізм залучення громадськості у розробку та реалізацію громадського бюджету/бюджет участі», «Громадська рада та органи місцевого самоврядування: механізм впливу громадськості на прийняття рішень» та інше. Вся інформація щодо проведення тренінгів та інших форм навчання для інститутів громадянського суспільства широко висвітлена в соціальній мережі на офіційній сторінці Фейсбук та офіційній веб-сторінці. Членам Ради постійно надається консультативна-методична допомога та інформування членів Ради про навчання, тренінги, форуми, де запрошуються громадські об’єднання.

За для участі громадськості в вирішенні питань місцевого значення заключено Угоду про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Слов’янською районною державною адміністрацією, та Слов’янською районною радою Донецької області від 16.12.2014 року. Згідно цього розроблено Положення про районний ресурсний центр громад (РРЦГ) Слов’янського району, місце знаходження РРЦГ за адресою: м. Слов’янськ, вул. Василівська,45, адміністративна будівля Слов’янської районної ради, каб.210. Основною метою Центру є надання інформаційно-консультативної та технічної допомоги місцевим громадським організація, неприбутковим об’єднанням фізичних (юридичних осіб), ініціативним групам, діяльність яких спрямована на соціально-економічний та екологічний розвиток району. З метою більшого інформування населення, щодо діючих проектів, конкурсів та наданні грантів було створено окрему рубрику на офіційному веб-сайті «Конкурси та гранти».

При Слов’янській райдержадміністрації діє Рада з координації роботи щодо надання волонтерської та благодійної допомоги. На засіданнях Ради  протягом року відбулося 4 планових засідання, де вирішуються питання щодо налагодження співпраці з волонтерськими організаціями та координації їх роботи. Так, в ході засідань розглядаються питання щодо ВПО, осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах та дітей сиріт. Громадськими організаціям, що входять до складу Ради, неодноразово було запропоновано допомогу даній категорії населення у вигляді психологічної, матеріальної, правової допомоги.

У Слов’янському районі здійснюється фінансова підтримка Слов’янської районної ради ветеранів та фінансування заходів Програми «Ветеран» в Слов’янському районі на 2016-2020 роки. В 2018 році згідно цієї програми затверджені бюджетні призначення в обсязі 479,8 тис. грн.. Фактичне виконання за 9 місяців 2018 року склало 324,9 тис.грн. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 22.12.2016 №485 «Про Районний план заходів щодо реалізації у 2018 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки» кошти на реалізацію проектів громадянськими організаціями не передбачалося.

З 14 листопада 2018 року на офіційній веб-сторінці райдержадміністрації  та соціальній мережі Фейсбук було розміщено оголошення про початок  електронних консультацій з громадськістю щодо збору пропозицій та зауважень для врахування в проекті районного плану заходів щодо реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки, що тривало до 15 грудня 2018 року. Згідно звіту за результатами проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо Проекту районного плану заходів реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки затверджено розпорядження від 26.12.2018 № 578.

Звіт за результатами проведення консультацій із громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо Проекту районного плану заходів реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

1. Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:

Слов’янська райдержадміністрація

2. Зміст питання або назва проекту акта, що виносилися на обговорення:

Проект районного плану заходів реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

Публічне громадське обговорення проводилось шляхом електронних консультацій. Інформаційне повідомлення та матеріали було розміщено та офіційному веб-сайті райдержадміністрації http://slovyanska.rda.org.ua/orientovnij-plan-konsultacij-z-gromadskistju-12-59-53-13-06-2018/  від 15 листопада 2018 року .

3. Інформація про пропозиції, що надійшли до головного спеціаліста з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю райдержадміністрації

Пропозиції та зауваження не надходили.

4. Інформація про врахування пропозицій та зауважень громадськості з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень:

Пропозиції не надходили.

 

Шановні представники інститутів громадянського суспільства!

 

 Запрошуємо до публічного громадського обговорення проекту План заходів щодо реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

З метою одержання пропозицій та зауважень запрошуємо зацікавлених представників громадськості до публічного громадського обговорення проекту Плану заходів.

Пропозиції та зауваження до проекту Плану заходів просимо надсилати до 08 грудня 2018 року на електронну адресу головного спеціаліста з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
3317301426@mail.gov.ua. або за адресою: м. Слов’янськ, вул Василівська,45, каб.208. Контактний телефон: (095)4560720»

 

 

РАЙОННИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо реалізації у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського

суспільства в Україні на 2016-2020 роки

 

№ з/п

Перелік заходів

Термін

 виконання

Виконавці

1.

Моніторинг наявності та використання в виконавчих органах самоврядування інструментів місцевої демократії

протягом

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, громадські об’єднання (за згодою)

2.

Консультативно-методичне забезпечення, навчання представників  органів місцевого самоврядування щодо розвитку громадянського суспільства

 

протягом

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, виконкоми міської, сільських та селищних рад

  3.

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо створення органів самоорганізації населення серед виконавчих органів самоврядування

протягом

2019 року

Відділ житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації, виконкоми міської, сільських та селищних рад

 4.

Залучення  ініціативних груп громадян, ІГС  та інших цільових груп, до навчальних тренінгів, семінарів за тематикою громадянської та правової культури, механізмів громадської участі та контролю, інституціонального розвитку ІГС

протягом

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, виконкоми міської, сільських та селищних рад

5.

Проведення громадських обговорень щодо реалізації програми зі сприяння розвитку громадянського суспільства у 2018 році

перше півріччя

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, громадські об’єднання (за згодою)

6.

Консультації та методичне забезпечення діяльності представників громадських об’єднань,  Громадської ради при райдержадміністрації

протягом

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, громадські обєднання (за згодою)

7.

Розробка та громадське обговорення проекту річного плану заходів щодо реалізації в районі у 2020 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

жовтень-листопад

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, громадські об’єднання (за згодою)

8.

Сприяння розвитку волонтерської та благодійної діяльності та запобігання протидії шахрайству та іншим зловживанням у сфері надання благодійної допомоги

протягом

2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, відділи та структурні підрозділи райдержадміністрації,

Слов’янський відділ поліції ГУНП в Донецькій області, громадські об’єднання (за згодою)

9.

Сприяти проведенню конкурсу проектів підтримки місцевих ініціатив громад Слов’янського району у 2019 році

протягом 2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації

10.

Розробка проекту Положення про районний конкурс з визначення Програм(проектів) розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка

протягом 2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації, виконкоми міської, сільських та селищних рад, громадські об’єднання (за згодою)

11.

Забезпечення розміщення та постійну актуалізацію інформації про стан розвитку громадянського суспільства в Слов’янському районі на офіційній веб-сторінці райдержадміністрації та стендах

протягом 2019 року

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

райдержадміністрації

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора