A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ПОРЯДОК  використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

Дата: 02.07.2018 17:06
Кількість переглядів: 220

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням
{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ 
№ 510 від 08.08.2016 
№ 110 від 01.03.2017 
№ 137 від 28.02.2018 
№ 452 від 06.06.2018}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, що додається.
{Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
 
Прем'єр-міністр України    А.ЯЦЕНЮК       
Інд. 26    
     
  

    ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 31 березня 2015 р. № 200     
ПОРЯДОК 
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням
{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
Загальні питання
1. Цим Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції” (далі - бюджетні кошти) на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, осіб, яким надано статус:
постраждалого учасника Революції Гідності відповідно до статті 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13статті 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
{Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 452 від 06.06.2018}
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 8, ст. 444; 2013 р., № 96, ст. 3552), та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1346).
{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 137 від 28.02.2018}
Організація забезпечення санаторно-курортним лікуванням
2. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад (далі - органи соціального захисту населення) забезпечують осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:
1) учасників бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
2) осіб з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
4) постраждалих учасників Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
5) учасників війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 137 від 28.02.2018}
3. У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.
4. Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
5. Для взяття на облік особа, зазначена у пункті 1 цього Порядку, чи її законний представник подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції.
{Абзац перший пункту 5 в редакції Постанови КМ № 137 від 28.02.2018}
Під час подання копій документів, передбачених абзацом першим цього пункту, особи надають їх оригінали для огляду.
{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 510 від 08.08.2016}
6. Реєстрація заяв та облік осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку, проводиться окремо за кожною категорією за формами, затвердженими Мінсоцполітики, а також окремо від інших категорій осіб незалежно від профілю захворювання, за яким особи направляються на санаторно-курортне лікування (крім осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), в порядку черговості подання заяв.
{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 137 від 28.02.2018}
7. Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.
Повторне взяття на облік проводиться на підставі копії (дубліката) медичної довідки лікувальної установи за формою 070/о, що додається до попередньої заяви, якщо строк дії зазначеної довідки не закінчився.
{Абзац другий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 510 від 08.08.2016}
За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.
{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
8. Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо особа з інвалідністю I групи здатна обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.
{Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
Особу з інвалідністю I групи не можуть супроводжувати особи з інвалідністю I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.
{Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
9. Громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до цього Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
{Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
{Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
10. У разі відмови особи від путівки складається акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а зазначеною путівкою забезпечується інша особа у порядку черговості.
{Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 110 від 01.03.2017}
11. Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.
12. Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій та учасникам війни виплачується в порядку та розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 24, ст. 1598).
{Пункт 12 в редакції Постанови КМ № 137 від 28.02.2018}
13. Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.
14. Інформація про потребу в путівках подається органами соціального захисту населення до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) щороку не пізніше ніж 1 червня та 15 листопада.
{Пункт 14 в редакції Постанов КМ № 510 від 08.08.2016, № 137 від 28.02.2018}
15. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення подають до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - Служба) щороку не пізніше 15 червня та 1 грудня узагальнену інформацію про потребу у путівках для підготовки на її основі та подання Мінсоцполітики показників, що використовуються в бюджетному процесі.
16. Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.
{Пункт 16 в редакції Постанов КМ № 510 від 08.08.2016, № 110 від 01.03.2017}
{Назву розділу "Закупівля путівок" виключено на підставі Постанови КМ № 110 від 01.03.2017}
17. Зазначене у пункті 16 цього Порядку відшкодування здійснюється органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості (далі - договір) та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня), а якщо вартість путівки нижча за граничну, - не більше від фактичної вартості путівки.
Попередня оплата зазначених послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.
Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.
За бажанням осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
{Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 110 від 01.03.2017}
17-1. З метою забезпечення осіб путівками санаторно-курортний заклад подає органам соціального захисту населення:
підтвердження про наявність у нього ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та присвоєння вищої або першої акредитаційної категорії;
гарантійний лист про згоду на лікування за відповідним профілем осіб (із зазначенням дати заїзду щодо кожної особи) та про готовність до укладення угоди;
інформацію про умови проживання та харчування;
перелік послуг, що можуть надаватись особі за період санаторно-курортного лікування відповідно до медичних рекомендацій;
{Абзац п'ятий пункту 17-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
інформацію про вартість путівки.
Органи соціального захисту населення ознайомлюють з поданою інформацією осіб, які у десятиденний строк повідомляють відповідним органам соціального захисту населення про згоду на отримання путівки або відмову від неї.
У разі отримання від санаторно-курортного закладу, обраного особою, відмови у її прийнятті на санаторно-курортне лікування орган соціального захисту населення інформує про це особу та пропонує їй обрати інший заклад.
{Порядок доповнено пунктом 17-1 згідно з Постановою КМ № 110 від 01.03.2017}
17-2. Органи соціального захисту населення та особи укладають договір у трьох примірниках (один - для органу соціального захисту населення, другий - для санаторно-курортного закладу, третій - для особи).
Усі примірники договору, підписані керівником органу соціального захисту населення та особою і скріплені печаткою (за наявності) такого органу, передаються особі для подальшої передачі санаторно-курортному закладу.
Після прибуття зазначеної особи до відповідного санаторно-курортного закладу керівник такого закладу підписує і скріплює печаткою (за наявності) всі примірники договору, після чого заклад надсилає один примірник договору поштовим відправленням до органу соціального захисту населення, другий - передає особі, а третій - залишає на зберіганні у закладі.
Про відмову від санаторно-курортного лікування особа повинна повідомити санаторно-курортному закладу та органу соціального захисту населення не менше ніж за 10 днів до дати заїзду.
{Пункт 17-2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
{Порядок доповнено пунктом 17-2 згідно з Постановою КМ № 110 від 01.03.2017}
17-3. Особи після закінчення санаторно-курортного лікування подають органу соціального захисту населення зворотний талон від путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі за профілем захворювання, за яким їм видано довідку для отримання путівки на санаторно-курортне лікування, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та строку перебування, завірений підписом керівника та скріплений печаткою (за наявності) такого закладу.
{Порядок доповнено пунктом 17-3 згідно з Постановою КМ № 110 від 01.03.2017}
17-4. Санаторно-курортний заклад після надання особам послуг санаторно-курортного лікування подає органам соціального захисту населення акт наданих послуг та документ щодо проведення розрахунків за результатами надання зазначених послуг за відповідний звітний період згідно з умовами договору.
У разі дострокового вибуття особи із санаторно-курортного закладу орган соціального захисту населення здійснює відшкодування вартості використаної частини путівки (використаних ліжко-днів).
Вартість невикористаної частини путівки (невикористаних ліжко-днів) санаторно-курортному закладу не відшкодовується.
Відповідальність за недостовірність інформації про кількість невикористаних ліжко-днів несе санаторно-курортний заклад відповідно до закону.
Останнім днем періоду перебування осіб у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.
Оформлення акта наданих послуг може здійснюватися в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису у разі його наявності в кожної із сторін.
{Пункт 17-4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
{Порядок доповнено пунктом 17-4 згідно з Постановою КМ № 110 від 01.03.2017}
18. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
Служба (відповідальний виконавець бюджетної програми);
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення;
органи соціального захисту населення.
Відповідальний виконавець за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів розподіляє бюджетні кошти, що спрямовуються на забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих учасників антитерористичної операції, між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, які в свою чергу розподіляють зазначені кошти між органами соціального захисту населення пропорційно чисельності осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
{Пункт 18 в редакції Постанов КМ № 510 від 08.08.2016, № 110 від 01.03.2017}
19. Бюджетні кошти спрямовуються органами соціального захисту населення на:
відшкодування санаторно-курортним закладам вартості путівки для осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку;
відшкодування санаторно-курортним закладам вартості путівки без лікування для громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи;
{Абзац третій пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
оплату проїзду для громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку;
{Абзац четвертий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
компенсацію вартості проїзду особам з інвалідністю внаслідок війни до санаторно-курортного закладу та назад;
{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
виплату грошової компенсації замість путівки на санаторно-курортне лікування особам з інвалідністю внаслідок війни.
{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 137 від 28.02.2018}
{Пункт 19 в редакції Постанов КМ № 510 від 08.08.2016, № 110 від 01.03.2017}
20. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
21. Органи соціального захисту населення подають щомісяця до 5 числа структурним підрозділам з питань соціального захисту населення звітність про використання бюджетних коштів, у тому числі результативні показники, для узагальнення та подання її до 10 числа Службі. Служба узагальнює зазначену звітність та подає її до 15 числа Мінсоцполітики.
{Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 510 від 08.08.2016, № 137 від 28.02.2018}
22. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів, складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора