A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Забезпечення ґендерної рівності в Україні: ліквідація всіх форм дискримінації за ознакою статі

Дата: 05.02.2019 16:10
Кількість переглядів: 144

Протягом останніх десятиліть в українському суспільстві відбуваються суттєві зміни щодо осмислення та легітимації ґендерних відносин і запровадження інституційного механізму забезпечення ґендерної рівності. Успішне впровадження і регулювання ґендерних відносин у суспільстві передбачає утвердження цінності ґендерної рівності як у суспільстві загалом, так і різних його інституціях зокрема. Це, насамперед, недопущення ґендерної дискримінації, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень (передовсім, на ринку праці та у сфері політики), забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних і сімейних обов’язків, унеможливлення проявів ґендерного насильства (зокрема, насильства в сім’ї та торговлі людьми).

На національному рівні ґендерна рівність в Україні передусім гарантована  -  Конституцією України, Кодексом законів про працю України, а також окремим Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (2005).

Окрім того, ще один важливий аспект забезпечення ґендерної рівності стосується попередження насильства в сім’ї та торгівлі людьми. Україна прийняла окреме законодавство з цього приводу: Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» (2001), Закон України «Про протидію торгівлі людьми» (2011), затверджено «Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» (2018).

Таким чином, ми бачимо, що наша Держава творить сьогодні нові форми суспільних відносин між статями на основі світових загальнолюдських стандартів дотримання прав людини. Україна взяла на себе обов’язки перш за все забезпечити рівні права і можливості жінкам і чоловікам,  вирішити інші принципові проблеми, пов’язані з ліквідацією всіх форм дискримінації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора