A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Біля пам’ятного знаку «Скорботний янгол» хвилиною мовчання та покладанням  квітів  вшанували  пам’ять  загиблих

Дата: 06.06.2019 16:03
Кількість переглядів: 151

06 червня, рівно 5 років тому, в небі над Слов'янськом був збитий літак аерофотозйомки Збройних сил України АН-30Б. І кожного року ми ще і ще  згадуємо ті трагічні події 2014 року, героїчний подвиг екіпажу повітряного судна. Ми кажемо одні й ті ж слова, повторюємо як завчені фрази некрологу. Але те, що зробили хлопці варто цього повторювання. Пам’ять про них є нашою єдиною подякою за їх подвиг.

В той день, близько 17-00 в літак, на борту якого знаходилися виключно екіпаж і фотообладнання, потрапила ракета випущена з російського переносного зенітно-ракетного комплексу. Загорівся правий двигун, почали вибухати баки з паливом і запалало крило.

Перед екіпажем постав вибір: або негайно покинути борт і залишити палаючу машину некерованою падаючою на житлові квартали Слов'янська або докласти всіх зусиль для відводу АН-30Б

Літак швидко втрачав висоту, через вибухи палива його постійно підкидало, що не давало змоги загасити пожежу і ще хоч трошки протягнути. Першими падаючий борт залишили троє – штурман з двома лейтенантами. Четвертим "пішов" радист Володимир Момот. Йому врятуватись не вдалося, його тіло знайшли в озері.

Решта членів екіпажу які не встигли залишити літак, загинули. Командир екіпажу Костянтин Могилко, оператор фотозйомки  Сергій Камінський, бортовий технік Павло Дришлюк, авіаційний механік Олексій Потапенко.

06 червня 2019 року біля пам’ятного знаку «Скорботний янгол» в селі Пришиб голова Слов’янської райдержадміністрації Євген Данилюк, представники відділу культури та туризму райдержадміністрації, закладів культури району, Маяківської сільської ради, хвилиною мовчання та покладанням  квітів  вшанували  пам’ять  загиблих.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора