A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Розглянуто питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства

Дата: 20.12.2018 16:03
Кількість переглядів: 147

20 грудня  2018 року в адмінбудівлі Слов’янської райдержадміністрації відбулось засідання районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати під головуванням заступника голови райдержадміністрації Дмитра Сіваша. У засіданні взяли участь члени комісії, представники Держпраці, НСПП, управління ПФУ, ДФС.

Під час проведення засідання Дмитро Сіваш наголосив, що з метою соціального захисту працюючих громадян, роботодавці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед законом та перед працівниками, і в подальшому дотримуватися вимог чинного законодавства про працю. Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

На порядку денному було розглянуто питання з легалізації заробітної плати та зайнятості населення, виплати заробітної плати нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. За пропозиціями управління ПФУ на засідання було запрошено роботодавців Слов’янського району, які здійснюють діяльність за видом «Роздрібна торгівля»  для проведення відповідної роботи.

В ході засідання роботодавцям надані роз’яснення, що ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «у конвертах» фактично позбавляють захисту трудових прав працівника на: основну та додаткову відпустки; на оплату лікарняного; на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу; отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві; на гарантії за колективним договором; отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та інше.

Відповідно до рішення робочої групи рекомендовано членам робочої групи надалі проводити інформаційно–роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання та населення щодо легального використання найманої робочої сили. Наприкінці засідання роботодавцям роздані пам’ятки з роз’ясненнями щодо переваг офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора