A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 14.08.2020 13:33
Кількість переглядів: 293

Про підсумки деклараційної кампанії 2020 в Словянсько-Лиманському управлінні

 

За підсумками кампанії декларування доходів, отриманих протягом минулого року, станом на 01.08.2020 громадянами Словянсько-Лиманського управління та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано  1435  податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік.

Розмір задекларованих ними доходів становить 117,6 млн гривень. За результатами декларування до сплати нараховано 4,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та 0,6 млн грн військового збору, що на 1,2 млн грн та 0,1 млн грн більше відповідно минулорічних нарахувань.

Найактивнішими декларантами стали громадяни, які задекларували дохід, отриманий у вигляді спадщини/дарування – 190 осіб. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 26,9 млн гривень. Ще 548 мешканців Словянщини задекларували понад 48 млн грн доходу від продажу (обміну) рухомого та/або нерухомого майна. Про доходи у сумі 0,7 млн грн, отримані за кордоном, сповістили 5 мешканців регіону.

Про одержані у 2019 році понад мільйонні статки повідомили 10 громадян, кількість таких декларантів в порівнянні з минулим роком не змінилась. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 30,1 млн гривень, що на 14 млн грн більше минулорічних доходів.

Поряд із цим, своїм правом на податкову знижку скористалось 221 громадянин. Сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету складає 0,4 млн гривень.

Звертаємо увагу, що податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору, зазначені у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, платники податків самостійно сплачують до 1 жовтня 2020 року.

 

За сім місяців 2020 року Слов’янсько-Лиманським управлінням

Головного управління ДПС у Донецькій області надано майже 11 тисяч адміністративних послуг

 

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом січня-липня 2020 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 10986 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 3630 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 40 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 670 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3171 послуга;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 491 послуга;

- реєстрація платників єдиного податку – 544 послуги;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1020 послуг.

 

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 

Важлива інформація для платників акцизного податку!

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує про наступне.

ДПС України повідомила, що 22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 626 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі – Постанова № 626). Постанова № 626 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» 24.07.2020 № 141 та набрала чинності з дня опублікування.

Зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 18 грудня 2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі – Закон № 391), зокрема, направлені на удосконалення роботи системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕА РПСЕ).

Отже, зазначені зміни враховані в цілому у затвердженій Постанові № 626 та упорядковують порядок роботи СЕА РПСЕ.

Запропонованими змінами до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зокрема, врегульовано:

? можливість реєстрації контролюючими органами постійних представництв, які здійснюють реалізацію пального та/або спирту етилового;

? врахування в СЕА РПСЕ як іншого акцизного складу пересувного транспортного засобу, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, при переході права власності від одного суб’єкта господарювання до іншого, або як окремих акцизних складів пересувних у разі, коли право власності на пальне або спирт етиловий належить декільком розпорядникам акцизного складу пересувного;

? порядок обчислення суми залишків акцизного податку, у межах якої платник акцизного податку має право на реєстрацію заявки на поповнення обсягів залишку пального (ΣЗап) за вирахуванням повернутих платнику сум акцизного податку, помилково сплачених таким платником на електронний рахунок;

? порядок оприлюднення інформації з реєстру платників із зазначенням даних щодо уніфікованих номерів та адреси місцезнаходження акцизних складів;

? визначення умовного коду для ведення обліку в СЕА РПСЕ скрапленого газу (пропан або суміш пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану тощо.

Звертаємо увагу, що на сьогодні чинним є наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724 (далі – Наказ № 262).

Отже, норми Наказу № 262 застосовуються до набрання чинності наказом Міністерства фінансів України, в якому будуть враховані запроваджені Законом № 391 зміни щодо форм документів (зокрема, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового) та порядку заповнення таких документів.

 

Закон №466: з липня 2020 року звітність з ПДВ подається щомісячно

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області  нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до статті 202 Податкового кодексу України,  відповідно до якихвстановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників податку на додану вартість (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ),який дорівнює календарному місяцю.

Крім того, статтею 202 Податкового кодексу України встановлено, якщо  особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Квартальний звітний період для податкової звітності з ПДВ скасовується.

Таким чином, останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ квартал 2020 року. Починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

 

Закон України № 466: за порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості ПКУ передбачена відповідальність

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, Законом № 466 ПКУ доповнено новою статтею 1191, відповідно до якої

за порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості передбачена відповідальність, а саме:

? порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії –

тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення (п. 1191.1 ст. 1191 ПКУ);

? порушення суб’єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтером), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості –

тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення (п. 1191.2 ст. 1191 ПКУ);

? дії, передбачені пунктами 1191.1 і 1191.2 цієї статті, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, –

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення (п. 1191.3 ст. 1191 ПКУ).

 

Про наслідки заборгованості зі сплати ЄСВ

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальні гарантії, а саме: соціальні виплати  на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Боржникам — приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

Також   відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України  і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників  вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Роботодавець, який не сплачує єдиний внесок, створює в майбутньому найманому працівникові проблеми з нарахуванням пенсії. 

Фізичні особи — підприємці незалежно від обраної системи оподаткування мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за умови сплати єдиного внеску, у тому числі лікарняних та декретних за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

 

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Аудитом Донеччини додатково забезпечено майже 40 мільйонів гривень надходжень до бюджету

 

З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 7 місяців поточного року фахівці управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування   податкової  служби Донецької області провели 286 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 474 млн гривень. Також в ході перевірок було зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,3 млн гривень.

За січень-липень 2020 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету у сумі 36,8 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 15 млн гривень.

Нагадуємо платникам податків, що перевірити, чи планується перевірка їх підприємств у 2020 році, можна на сайті ДПС України за наступним посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html.

 

Донеччина: з початку року складено 64 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень

 

Як зазначили в управлінні боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області, за січень-липень 2020 року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини складено та передано до правоохоронних органів 64 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень (з них 11 правопорушень в сфері контролю за державними закупівлями).

За напрямком «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»  згідно зі ст.209 Кримінального кодексу України (далі ККУ) складено 2 матеріали, за якими сума виявлених легалізованих доходів склала 44 млн гривень.

За напрямком «Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» складено 64 матеріали за ознаками предикатних злочинів, загальна сума встановлених збитків – 12,3 млрд гривень.

За іншими злочинами складено 3 матеріали, сума нанесених збитків за якими – 6,1 млн гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів 41 з них вже приєднано до кримінальних проваджень, обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) 13 кримінальних правопорушень.

 

Більше мільярду гривень податків та зборів щомісяця спрямовується до місцевих бюджетів Донеччини на соціальні потреби  

 

За січень-липень 2020 року місцеві бюджети Донецької області поповнилися на 7 млрд 236 млн гривень.

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб (73% від загального обсягу усіх надходжень), якого за січень-липень 2020 року зібрано 5 млрд 315 млн грн, що на 22 млн грн більше минулорічних показників за аналогічний період.

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (8,4%), надходження якої з початку року становлять майже 611 млн гривень.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 553 млн грн (8%) єдиного податку, що на 30 млн грн більше торішніх показників.

Більше третини усіх відрахувань до місцевих бюджетів Донеччини  забезпечили платники м. Маріуполя – 2 млрд 505 млн грн (35%), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 997 млн грн (14%), м. Краматорськ – на 772 млн грн (11%), м. Слов`янськ та Слов`янського  району – на 733 млн гривень (10%).

Кошти, що надходять до місцевих бюджетів, сприяють вирішенню і реалізації багатьох соціальних та інфраструктурних проектів, а також наданню більш якісних та різноманітних послуг жителям Донеччини.

 

Готівкові розрахунки: порушники Донеччини сплатили

до бюджету більше півтора мільйона гривень

 

Підрозділами аудиту ГУ ДПС у Донецькій області здійснюється особливий контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. Станом на 01.08.2020 у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 10 тис. суб’єктів.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 133 фактичні перевірки. Як результат - до бюджету надійшло 1,6 млн гривень.

Нагадаємо, що зміни у застосуванні РРО (зокрема, запровадження програмних РРО) вже застосовуються з 01 серпня поточного року. З цієї ж дати у фіскальному чеку РРО чи програмного РРО перед назвою товару необхідно зазначати відповідний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при продажу всіх видів підакцизних товарів.

Податкова Донеччини акцентує вашу увагу, що недотримання вимог п.11 ст.3 Закону України від 06.07.1995 №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо попереднього програмування найменування товарів (послуг) із зазначенням такого 10-значного коду та обов’язкового реквізиту # (згідно наказу Мінфіну від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13») веде до штрафних санкцій в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів (5100 гривень).

 

Підприємці – спрощенці спрямували до місцевих бюджетів майже 553 мільйони грн єдиного податку

 

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих бюджетоформуючих податкових платежів, надходження яких стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

За січень-липень 2020 року платники Донецького регіону сплатили 552,9 млн грн єдиного податку, що майже на 30 млн грн більше показників минулого року.

На сьогодні саме фізичні особи-підприємці є лідерами зі сплати єдиного податку – ними сплачено до місцевих бюджетів майже 73 відсотка від усіх надходжень, або 402,6 млн гривень.

Натомість юридичними особами – платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 150,3 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області – 86,5 млн гривень.

Позитивна динаміка по сплаті єдиного податку, що спостерігається сьогодні, означає, що представники малого та середнього бізнесу, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, розуміють важливість сплати податків та щомісяця роблять свій фінансовий внесок у добробут територіальних громад.

 

 

 

ГУ ДПС у Донецькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора