A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 24.07.2020 14:12
Кількість переглядів: 339

З 01 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що згідно із законами України від 04 жовтня 2019 року № 190-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі – Закон № 190) та від 13 квітня 2020 року № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 01.01.2021 запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Рахунок буде застосовуватися за бажанням платників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 321 затверджено Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 351 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади (далі – Порядок № 321).

Єдиний рахунок запроваджено для сплати податків і зборів та єдиного внеску і інших платежів, які контролюються органами ДПС.

Відповідно до п. 5 Порядку № 321 Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) на ім’я ДПС відкриє єдиний рахунок за субрахунком відповідно до плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого Міністерством фінансів України.

На офіційному вебсайті Міністерства фінансів України за посиланням https://mof.gov.ua/uk/decrees_2020-412 розміщено наказ від 25.05.2020 № 238 «Про внесення змін до пункту 1.2 розділу І Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.07.2020 за № 649/34932 (далі – Наказ № 238).

Наказом № 238 передбачається, що єдиний рахунок, який відкриватиметься Казначейством, належатиме до небюджетних рахунків. Крім того, цей рахунок буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Єдиний рахунок для сплати податків та єдиного внеску буде відкриватися відповідно до розділу V Порядку № 321.

Для того, щоб сплачувати податки, збори та єдиний внесок на єдиний рахунок, платник має повідомити про це контролюючі органи. Якщо ж платник вирішує сплачувати податки, збори та єдиний внесок як і раніше, то такий платник має повідомити органи ДПС про відмову.

Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Якщо платник – юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається такою юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом окремо.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

Наказ № 238 набере чинності одночасно з набранням чинності Законом № 190, а саме з 01.01.2021.

 

Закон України № 466: з 01.01.2021 запроваджуються нові умови нарахування пені

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено низку новацій до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, згідно з внесеними змінам Законом № 466 до п. 129.1 ст. 129 ПКУ додано нові підпункти, відповідно до яких нарахування пені розпочинається:

? при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов’язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків – починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов’язання, визначеного ПКУ (п.п.129.1.4 п. 129.1 ст. 129 ПКУ);

? у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість –  починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів (п.п. 129.1.5п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Норми набирають чинності з 01 січня 2021 року.

 

Програмні РРО: про відлік часу у режимі офлайн

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує платникам, що з 01.08.2020 запроваджуються нові правила застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Законодавством заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання поряд із класичними РРО програмних РРО (далі – ПРРО), не визначено.

Отже, одним суб’єктом господарювання можливо з 01.08.2020 за бажанням застосовувати як РРО так і ПРРО.

На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн-обміну.

Під час роботи ПРРО в період відсутності зв’язку між ним і фіскальним сервером ДПС та за наявності інтернет-зв’язку або мобільного інтернет-зв’язку електронна позначка часу на розрахункові документи накладається надавачем електронних довірчих послуг.

 

Нововведення Закону №466: зміни в оподаткуванні податком на майно (в частині земельного податку) для платників єдиного податку

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни в пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються  платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходяться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва», такі нововведення вступили в дію з 1 липня 2020 року.

Звертаємо увагу, що зміни, передбачені цим законом для платників єдиного податку першої-третьої груп, які є власниками чи землекористувачами земельних ділянок, не звільняють таких платників від нарахування та сплати земельного податку за ділянки, надавані в оренду (наймання, позику), а також за ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості, надавані в оренду (наймання, позику).

Таким чином, платники єдиного податку, які з 1 липня 2020 року є платниками податку за землю, в зв’язку з внесеними законодавчими змінами подають звітну податкову декларацію з плати за землю (якщо така не подавалась з початку року), або проводять уточнення даних річної податкової декларації поданої на початку року,  не пізніше 20.08.2020 року.

 

Фіскальний чек повинен містити обов’язкові реквізити

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома споживачів, що для захисту своїх прав, при здійсненні покупок необхідно, щоб продавець видав фіскальний чек, який повинен містити реквізити, визначені розділом ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами.

Так, фіскальний чек обов’язково містить такі реквізити:

- найменування господарської одиниці;

- адреса господарської одиниці;

- «ПН» – індивідуальний податковий номер платника ПДВ;

- «ІД» – податковий номер/серія та номер паспорта;

- кількість товару (послуги)/знак множення/вартість одиниці виміру›;

- код УКТ ЗЕД, назва товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ;

- форма оплати, сума коштів;

- СУМА загальної вартості придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком;

- ПДВ – літерне позначення ставки ПДВ, ставка ПДВ у відсотках, сума ПДВ;

- акцизний податок – ставка акцизного податку, сума акцизного податку;

- номер чека;

- поточна дата, час проведення розрахунку;

- «ФН» – фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій;

- «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК», найменування або логотип виробника.

 

У разі видачі касового чека невстановленої форми або відмови у його видачі, необхідно звертатися до ДПС України за номером телефону: 0 800 501 007 (напрямок 4).

 

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Аудитом Донеччини донараховано до бюджету більше 470 мільйонів гривень

 

З початку 2020 року підрозділами аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області проведено 423 документальні перевірки суб'єктів господарювання, що на 76 перевірок менше проти аналогічного періоду минулого року, що свідчить про зменшення тиску на бізнес. 

Якщо конкретизувати, то працівниками управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування з початку року проведено 24 планові документальні перевірки і 130 позапланових. За результатами контрольно-перевірочних заходів донараховано 473,1 млн гривень та зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування з податку на прибуток на 5,9 млн гривень.

З узгоджених податкових зобов‘язань до бюджету вже надійшло 14,4 млн гривень, донарахованих за ризикоорієнтованими операціями суб‘єктів бізнесу.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законами України №540, №533 та №591 передбачено встановлення мораторію на проведення документальних перевірок (за винятком перевірок згідно пп.78.1.8 статті 78 Податкового кодексу) з 18.03.2020 по останній календарний день місяця, в якому завершується карантин. Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.

Тож акцентуємо вашу увагу, якщо до вас зараз прийшли нібито з «податковою» перевіркою, то це можуть бути шахраї. Будьте пильними та обачними – уважно перевіряйте інформацію та не дозволяйте аферистам вводити себе в оману!

 

Донеччина: 55 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень передано до правоохоронних органів з початку 2020 року

 

У січні-червні поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 55 матеріалів, за якими сума виявлених легалізованих доходів склала 44 млн грн та встановлено збитків на суму 9,3 млрд гривень.

Більше 16% від усіх виявлених правопорушень – це порушення у сфері державних закупівель. Так, з початку року управлінням вже складено 9 матеріалів щодо порушень в цій сфері на суму 522,1 млн грн, всі матеріали було приєднано до кримінальних проваджень.

В результаті розгляду всіх переданих матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були спрямовані до правоохоронних органів, 39 матеріалів  вже приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, порушено і обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 13 кримінальних правопорушень.

 

 

Місцеві бюджети Донеччини у 2020 році на соціальні потреби отримали більше 6 мільярдів гривень 

 

За січень-червень 2020 року місцеві бюджети Донецької області поповнилися на 6 млрд 65 млн гривень.

Як і торік, головним джерелом наповнення місцевої казни Донецької області залишається податок на доходи фізичних осіб (74%). З початку року цього податку мобілізовано майже 4,5 млрд грн, що на 47,6 млн грн більше минулорічних показників за аналогічний період.

Друге місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (8%), надходження якої з початку року становлять 485,1 млн гривень.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету єдиного податку 461,3 млн грн (7,6%), що на 22,7 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Більшу частину відрахувань, за традицією, забезпечили платники м. Маріуполя – 2 млрд 88 млн грн (що складає більше третини усіх надходжень до місцевих бюджетів – 34,4%), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 845,4 млн грн (13,9%), м. Краматорськ – 642,7 млн грн (10,6%), м. Бахмут та Бахмутського району – 412,7 млн грн (6,8 відсотків).

Додаткові кошти, що надходять на рахунки місцевих громад Донеччини, працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників було б неможливо тільки зусиллями працівників податкової служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування.

 

Бізнес-спільнота Донеччини сплатила 1,4 мільярда гривень ПДВ

 

За І півріччя 2020 року від платників Донецького регіону до державного бюджету надійшло 1 мільярд 399 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Порівняно з минулим роком бізнес Донеччини суттєво збільшив відрахування ПДВ – додаткові надходження склали більше 181 млн гривень.

Всього у регіоні станом на 01.07.2020 зареєстровано 6685 платників ПДВ - юридичних осіб та 571 суб'єкт підприємництва - фізична особа.

Майже третину із загальної суми ПДВ сплатили компанії і підприємці м. Маріуполя – 453,4 мільйони гривень. Друге та третє місце посіла бізнес-спільнота міст Краматорська та Покровська – 201,5 млн грн та 170,5 млн грн відповідно.

ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін, які удосконалюють адміністрування податку на додану вартість. Зокрема,  запроваджується для звітності з ПДВ єдиний звітний період – календарний місяць (у тому числі для платників єдиного податку) з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та їх відображення в інформаційних системах ДПС.

 

Підсумки кампанії декларування – 2020: бюджет отримає майже 69 мільйонів гривень

 

Цього року у зв’язку з превентивними заходами через карантин деклараційну кампанію було подовжено до 1 липня 2020 року. І вже зараз можна оцінити результати цьогорічної кампанії. Громадянами Донеччини з початку 2020 року подано майже 20 тис. декларацій про майновий стан та доходи, з них біля 3 тис. декларацій – для отримання податкової знижки. Сума задекларованого доходу становить 1,9 млрд грн, нараховано до сплати 60,6 млн грн податку з доходів фізичних осіб (далі ПДФО) та 8,1 млн грн військового збору, усього бюджет отримає 68,7 млн гривень.

Найбільш питома вага у декларуванні - 2020 належить доходам у вигляді продажу нерухомого майна, що складає 304,6 млн грн, та спадщини – 238,8 млн грн. З таких доходів нараховано 10,6 млн грн ПДФО.

Крім того, в цьому році доходи в розмірі понад 1 мільйон гривень задекларували 141 громадянин з загальною сумою доходів 1,1 млрд гривень. За підсумками декларування ними буде сплачено ПДФО та військового збору відповідно 31,2 млн грн та 3,5 млн гривень.

На даний час декларантами вже перераховано до бюджету 12,9 млн грн податку з доходів фізичних осіб та 2,9 млн грн військового збору.

Нагадаємо, що в цьому році через карантин разом з продовженням термінів деклараційної кампанії продовжено і термін сплати податкового зобов’язання, зазначеного в поданій річній декларації, до 1 жовтня 2020 року.

А правом на податкову знижку громадяни ще можуть скористатися до кінця 2020 року. Для цього їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання. В ній потрібно зазначити суму річного оподатковуваного доходу і витрат, підстави для надання такої знижки та документальне підтвердження витрат.

 

 

 

ГУ ДПС у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора