A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 20.07.2020 11:55
Кількість переглядів: 316

За перше півріччя 2020 року Слов’янсько-Лиманським управлінням

Головного управління ДПС у Донецькій області надано більше 9 тисяч адміністративних послуг

 

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом січня-червня 2020 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 9386 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 2991 послуга, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 27 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 582 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 2738 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 423 послуга;

- реєстрація платників єдиного податку – 491 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 896 послуги.

 

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області

 

За січень-червень 2020 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1025,5млн грн, що в порівнянні з відповідним періодом 2019 року на 163,6млн грн більше. Зокрема, протягом першого півріччя 2020 року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 397,4 млн гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на додану вартість, якого сплачено 138,1млн гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 143,8 млн грн, податок на прибуток – 26,8 млн грн, військовий збір 33,1млн грн та ін.

Платники за січень-червень 2020 року перерахували до місцевих бюджетів 628,1 млн грн податків, зборів, платежів, що в порівнянні з 2019 роком більше на 88,3 млн грн або на 16,4 відсотків. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 430,3 млн грн, плата за землю 53,1 млн гривень, єдиний податок 55,8 млн грн.

 

З початку року до бюджету надійшло понад 500 мільйонів гривень єдиного внеску

 

За січень-червень платниками Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області забезпечено надходження 515,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний минулого року на 4,6 відс., або на 22,9 млн. гривень.

У червні 2020 року  було забезпечено 100,6 млн. грн. ЄСВ.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.

 

Від платників Слов’янсько-Лиманського управління до місцевого бюджету надійшло понад 400 млн грн податку на доходи фізичних осіб

 

З початку 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили до місцевого бюджету України 430,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше аналогічного показника минулого року на 22,1 млн.грн.

У червні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 80,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

У разі порушення нових правил застосування РРО з 01.08.2020 законодавством передбачені штрафні санкції

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує платникам податків, що законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) запроваджується ряд новацій, зокрема у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

За незастосування РРО або програмних РРО, застосування їх з порушенням встановлених вимог законодавством передбачаються штрафні (фінансові) санкції.

Слід зазначити, що введення нових розмірів штрафів планувалось з 19.04.2020, але Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»  терміни застосування штрафних санкцій було перенесено.

Так, штраф у розмірі 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) застосовуватиметься з 01.08.2020.

З 01.01.2021 розмір штрафу становитиме 100% і 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Водночас звертаємо увагу, що додаткових штрафних санкцій до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами не встановлюється.

 

Для списання заборгованості з єдиного внеску необхідно подати заяву

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників»   (далі – Закон № 592) внесено зміни, зокрема до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 2464), який доповнено п. 9 15.

Вищезазначений пункт набрав чинності з 03.06.2020.

Згідно з п. 915 розділу VIII Закону № 2464 підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

а) платниками єдиного внеску, зазначеними у п. 4 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, тобто ФОП, крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у п. 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, тобто особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

 

Закон України №466: зміни для платників єдиного податку у частині справляння земельного податку

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України, відповідно до якого платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності(крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. Такі нововведення вступили в дію з 01 липня 2020 року.

Зміни, передбачені вищезазначеним законом для платників єдиного податку першої – третьої груп, які є власниками чи землекористувачами земельних ділянок, не звільняють таких платників від нарахування та сплати земельного податку за ділянки, що надаються в оренду (наймання, позику), а також за ділянки, на яких розташовані об’єкти нерухомості, надані в оренду (наймання, позику).

З урахуванням вищевикладеного, платники єдиного податку першої – третьої груп, які з 01 липня 2020 року є платниками земельного податку, у зв’язку з внесеними законодавчими змінами подають звітну податкову декларацію з плати за землю (якщо така декларація не подавалась з початку року), або проводять уточнення даних річної податкової декларації, поданої на початку року, але не пізніше 20.08.2020.

 

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Донеччина: у судовому порядку повернуто державі більше 34 мільйонів гривень

 

Одне із головних завдань юридичної служби ДПС у Донецькій області, діяльність якої спрямована на захист економічних інтересів держави, полягає в тому, щоб врегулювати усі спірні питання, які виникають з платниками податків, не доводячи їх до суду. Але поряд із сумлінними платниками нерідко трапляються і такі, що намагаються ухилитися від сплати до бюджетів належних платежів. В таких випадках справи вирішуються в судах.

Протягом першого півріччя поточного року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3917 справ за участі органів ДПС у Донецькій області на загальну суму 8,1 млрд гривень.

З початку 2020 року порушено провадження по 743 справам на суму 771,8 млн грн, з них:

-  справи за позовами платників податків до органів ДПС – 525 на суму 716,9 млн грн;

-  справи за позовами органів ДПС до платників податків – 217 на суму 54,9 млн гривень.

На користь податкових органів протягом січня – червня 2020 року з урахуванням справ попередніх періодів винесено 72 остаточних рішення на суму 28,1 млн гривень.

Всього до бюджету за 6 місяців поточного року за судовими рішеннями надійшло 34,4 млн гривень.

 

Від торгівлі алкоголем та цигарками місцеві бюджети Донеччини отримали більше 26 мільйонів гривень

 

З початку 2020 року 26 млн грн надійшло від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від платників регіону до місцевих бюджетів Донецької області, що на мільйон більше торішніх показників.

В той же час управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області постійно здійснює моніторинг законності функціонування торгівельних об’єктів на території області, якими здійснюється або може здійснюватися роздрібна торгівля підакцизними товарами, проводиться аналіз та відпрацювання скарг громадян та громадських організацій щодо здійснення реалізації товарів підакцизної групи з порушеннями законодавства України, а також проводяться контрольно-перевірочні заходи з їх упередження.

Так, з початку року за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій суб’єктів господарювання притягнуто до фінансової відповідальності на суму 470 тис. грн, з початку року анульовано 519 ліцензій. У тому числі, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 38 ліцензій. До недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 387,6 тис. гривень.

Курортний сезон у самому розпалі, тому ГУ ДПС у Донецькій області нагадує суб’єктам господарювання, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть провадити торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, та звертає їх увагу, що штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. гривень.

 

 

Донеччина: надходження до державного бюджету склали 4,5 мільярдів гривень

 

За результатами роботи протягом першого півріччя 2020 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до Державного бюджету України у сумі майже 4,5 млрд гривень, у тому числі у червні 2020 року до державного бюджету надійшло 531,5 млн гривень.

За територіальною приналежністю найбільші надходження до державного бюджету належать м. Маріуполю, а саме, більше 1,3 млрд грн, або майже 30% від усіх надходжень по області, по пів мільярда грн надійшло від платників  податків міст Покровськ та Краматорськ.

Лідерами серед основних джерел формування державного бюджету на Донеччині традиційно залишаються:

- податок на доходи фізичних осіб – 1,5 млрд грн (33,3%);

- податок на додану вартість – 1,4 млрд грн (31,1%);

- податок на прибуток підприємств –0,8 млрд грн (17,8%).

Запорукою стабільних надходжень податкових платежів та зборів  залишається злагоджена та конструктивна робота спеціалістів податкових органів Донецької області, а також усвідомлення бізнесом важливості своєчасної сплати всіх належних платежів.

 

Операція «Курорт»: на Азовському узбережжі оштрафовано порушників на 672 тис. гривень

 

У розпал курортного сезону 2020 року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області щоденно проводяться заходи щодо виявлення безліцензійної діяльності суб’єктів господарювання у місцях масового відпочинку громадян на Донеччині.

Так, за результатами проведених 26 перевірок виявлено факти порушень у сфері роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами та алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Сума застосованих штрафних санкцій за 6 місяців поточного року до порушників склала 671,8 тис. грн, в тому числі за порушення у сфері торгівлі пальним – 519,9 тис. грн, у сфері роздрібної і оптової торгівлі алкоголем та цигарками – 151,9 тис. гривень. Курортні порушники вже наповнили бюджет Донеччини на більше, ніж пів мільйона гривень.

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що вартість ліцензії у сільській місцевості на квартал становить всього 125 грн проти 2000 грн на території міст, а штрафна санкція за безліцензійну торгівлю алкогольними та тютюновими напоями нараховується у розмірі 17 тис. гривень. Варто замислитися, навіщо ризикувати, здійснюючи торгівлю без ліцензії, і як наслідок, платити величезний штраф.

 

За І півріччя 2020 року кількість платників податків Донеччини

зросла більше, ніж на тисячу осіб

 

Як повідомили в управлінні податкових сервісів ГУ ДПС у Донецькій області, станом на 1 липня 2020 року на обліку в органах податкової служби регіону перебувало 200,8 тис. платників податків. Це на 1,1 тис. платників більше, ніж на початок року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання 80,4 тис. – юридичні особи, 118,4 тис. – фізичні  особи-підприємці та майже 2 тис. осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Зокрема, за перше півріччя 2020 року взято на податковий облік 736  юридичних осіб та 4738 фізичних осіб-підприємців.

У стані припинення перебуває 15,2 тис. юридичних осіб та 3,9 тис.  фізичних осіб припинили державну реєстрацію підприємницької діяльності.

У Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків станом на початок липня поточного року обліковано 4,1 млн фізичних осіб. Протягом січня-червня 2020 року органи податкової служби області в ДРФО зареєстрували 6225 громадян, з них 203 іноземця.

В Окремому реєстрі перебувають на обліку 9,5 тис. мешканців Донеччини. Це особи, які через свої релігійні переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 липня цього року у відповідному реєстрі перебуває 6685 юридичних осіб та 571 фізична особа-підприємець. У порівнянні з даними на початок року загальна кількість платників податку на додатну вартість зросла на 133 суб’єкта господарювання.

 

 

 

ГУ ДПС у Донецькій області

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора