A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Інформація щодо подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у 2020 році

Дата: 27.05.2020 10:47
Кількість переглядів: 196

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі– Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року,зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство).

Під суттєвою зміною у майновому стані суб'єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу, придбання майна або здійснення одноразового видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня року, у якому подається повідомлення.

Положення частини другої цієї статті застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків (особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А"або "Б"), відповідно до статті 50 цього Закону. Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Якщо вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, але була сплачена частинами, розмір кожної з яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається після

переходу права власності на таке майно. Про дохід, що був нарахований, але не сплачений (не отриманий), не повідомляється.

У разі придбання майна, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, подається одне повідомлення, в якому зазначаються відомості у відповідних розділах щодо придбаного майната здійсненого видатку.

У разі отримання доходу у негрошовій формі (спадщина, подарунок тощо), вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, подається одне повідомлення, в якому зазначаються відомості у відповідних розділах щодо отриманого доходу у негрошовій формі та щодо отриманого майна.

Якщо вартість майна, що було набуте у власність суб'єктом декларування, йому не відома, повідомлення не подається.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік» прожитковий мінімумна 1 січня 2020 року для працездатних осіб становить 2 102 гривні, тобто суб’єкт декларування у 2020 році повідомляє Національне агентство лише у разі, якщо сума доходу, придбання майна або здійснення видатку перевищує 105 100 грн.

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку суб’єкти декларування, що є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб'єкти декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 Закону - повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування не подаються.

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються виключно в електронній формі, його паперова копія не подається.

Для кожного випадку отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

Інформація про отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку членом сім'ї суб'єкта декларування не повідомляється.

Подання інформації про суттєві зміни в майновому стані не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати декларацію та зазначити в ній відомості, передбачені статтею 46 Закону.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора