A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 23.05.2020 14:17
Кількість переглядів: 159

З початку року до бюджету надійшло понад 338 мільйонів гривень єдиного внеску

За січень-квітень платниками Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області забезпечено надходження 338,1 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний минулого року на 7,5 відс., або на 23,5 млн. гривень.

У квітні 2020 року  було забезпечено 83,6 млн. грн. ЄСВ.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.

 

Від платників Слов’янсько-Лиманського управління до місцевого бюджету надійшло понад 285 млн грн податку на доходи фізичних осіб

З початку 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили до місцевого бюджету України 285,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше аналогічного показника минулого року на 64,8 млн.грн.

У квітні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 70,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що перевищує сплату у квітні 2019 року на 1,3 млн.грн. або на 1,8%.

 

Зміни у застосуванні РРО

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що Верховною Радою України прийнято закони України від 20 вересня 2019 року  № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі –  Закон № 129).

Зазначеними законами, зокрема, запроваджується низка новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

1. Суб’єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати програмні РРО, в якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо). Програмний РРО за допомогою спеціального програмного забезпечення може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС.

Слід зазначити, що для уникнення втрат, у першу чергу суб’єктів малого та мікробізнесу (дрібних підприємців), відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

2. Передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС (далі – механізм «Кешбек»).

Так, якщо споживачу надано касовий чек РРО, проте інформація про такий чек відсутня на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати з бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано з порушенням вимог чинного законодавства.

Механізм «Кешбек» запроваджується, в першу чергу, для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

3. Передбачається впровадження обов’язкового застосування РРО фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами.

Крім того, перед цим передбачається впровадження обов’язку застосування РРО для ФОП (платників єдиного податку другої та третьої груп), які провадять певні ризикові види діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).

4. За незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається деяке збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у      2000 році. При цьому ніяких додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265) не встановлюється.

5. Також Законом № 128 передбачається обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (до цього було тільки для пального).

У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону № 128 і Закону № 129.

Так, відповідно до підпунктів 4 та 5 розділу І Закону № 533 набрання чинності законами № 128 та № 129 відтерміновується:

? з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних РРО і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

? з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО ФОП – платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

? з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма ФОП – платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/418924.html

 

Отримуйте довідки про відсутність заборгованості в електронному вигляді!

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок № 733).

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), що надається відповідно до Порядку № 733, формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заява) за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.

Заява подається платником (на його вибір):

? у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі –уповноважений орган);

? в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнямhttps://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету шляхом вибору відповідної електронної форми документа.

Заява повинна містити, серед іншого:

- обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

- найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.

Відповідно до пункту 7 Порядку № 733 Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінету з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначається термін її дії.

Довідково: про подання заяви стосовно надання довідки про відсутність заборгованості можливо ознайомитись у відеоуроці від податкової № 6 на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням:  https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6153.html ;

 на ютуб-каналі ДПС за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=g3M1TsVr1S8

 

За несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачена відповідальність

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що триває деклараційна кампанія 2020 року.

Нормами п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) відповідно до норм ПКУ.

Статтею 111 ПКУ визначено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова, адміністративна та кримінальна. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Так, несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1   ст. 120 ПКУ).

Крім того, відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зі змінами) за неподання або несвоєчасне подання громадянами Декларацій про доходи чи включення до Декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, що річна Декларація за 2019 рік подається до 01 липня   2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку.

 

ФОП – «єдинники» – власники земельних ділянок у разі припинення діяльності сплачують земельний податок на загальних підставах

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Норми встановлені статтями 269 і 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ (п. 269.2 ст. 269 ПКУ).

Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Статтею 3 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями визначено, що господарська діяльність – це діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

Тобто, у разі припинення господарської діяльності, фізична особа – підприємець (далі – ФОП) не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.

Отже, ФОП – платники єдиного податку – власники земельних ділянок (землекористувачі на правах постійного користування земельними ділянками) у разі припинення господарської діяльності сплачують земельний податок на загальних підставах.

Слов’янсько-Лиманське управління

 

На Донеччині свої доходи задекларували вже 74 мільйонера

За 4 місяці поточного року мешканцями Донецької області надано більше 8 тисяч податкових декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано загальний дохід у сумі 644,5 млн гривень.

Громадянами самостійно визначено до сплати податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 21,3 млн грн, а сума військового збору до сплати становить 3,2 млн гривень.

Доходи в сумі понад 1 млн грн задекларували на сьогодні 74 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу становить майже 350 млн гривень. До сплати визначено 9,7 млн грн ПДФО та 0,9 млн грн військового збору.

Найбільші суми податкових зобов’язань до сплати визначено мешканцем м. Маріуполя – 9,7 млн гривень.

Нагадуємо, що Законом України від 17.03.2020 року №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» термін подання річної декларації про майновий стан і доходи, який спливав 30 квітня 2020 року, подовжено до 01 липня 2020 року. Сума податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 01 жовтня 2020 року.

 

З доходів мешканців Донеччини зведений бюджет отримав більше 3,9 мільярдів гривень

За січень-квітень 2020 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 3 млрд 933 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 116 млн грн перевищує показники відповідного періоду 2019 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає більше половини від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області - 58 відсотків.

Водночас, слід зазначити високу відповідальність роботодавців Донеччини, як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області. Основна сума сплаченого податку, а саме – майже 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад  для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.

Так, за січень-квітень 2020 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 млрд 938 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Натомість, до Державного бюджету України за чотири місяці 2020 року надійшло 995 млн грн зазначеного податку.

Найбільше податку на доходи фізосіб до бюджетів усіх рівнів надійшло від суб'єктів господарювання м. Маріуполя – майже 1,5 млрд грн (38% від загальної суми надходження податку на доходи фізичних осіб), Покровського району – 599 млн грн (15%) та м. Краматорськ – 450 млн гривень (11 відсотків).

 

Податковою Донеччини надано з початку року майже 65 тисяч адміністративних послуг

З початку 2020 року органами податкової служби Донецької області надано майже 65 тис. адміністративних послуг представникам бізнесу та громадянам.

У квітні надійшло понад 4,4 тис. звернень щодо надання адміністративних послуг, з них майже 45% – в електронній формі засобами електронного зв’язку. Значне зростання відсотка електронних звернень у порівнянні з відповідними показниками попередніх місяців свідчить про те, що суб’єкти звернень дотрималися порад ГУ ДПС щодо зменшення відвідувань центрів обслуговування платників (далі – ЦОП) в умовах карантину. За минулий місяць податковою службою Донеччини надано майже 4,0 тис. адміністративних послуг.

Найбільшою за кількістю звернень адміністративною послугою у квітні п.р. виявилась довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Всього видано 789 таких довідок, з них в електронному вигляді – 656, або 83 відсотка.

Водночас, не втрачають свою популярність серед суб’єктів звернень такі  адміністративні послуги, як реєстрація книг обліку розрахункових операцій (545), видача карток платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (457), реєстрація платника єдиного податку (351), надання  витягу з реєстру платників єдиного податку (321) та інші.

Нагадуємо, що у зв’язку з продовженням карантинних заходів в Україні робота ЦОП продовжує здійснюватися з певними обмеженнями. В той же час багато адмінпослуг можна отримати дистанційно, за допомогою Електронного кабінету, не наражаючи себе та своїх рідних на небезпеку. 

 

Бізнес Донеччини з початку року сплатив майже 600 мільйонів гривень податку на прибуток

Податковою Донеччини з початку 2020 року забезпечено надходження 599 млн грн податку на прибуток підприємств. З них до держбюджету спрямовано 533,7 млн грн, а до місцевих скарбниць – 65,3 млн гривень.

Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення.  

Найвагоміший внесок по сплаті податку на прибуток забезпечили підприємства м. Маріуполя – 105,1 млн грн, м. Краматорськ – 26,3 млн грн та  м. Слов`янськ і Слов’янського району – 24,5 млн гривень.

Нагадуємо, що Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID - 19)» (далі – Закон №540) передбачено ряд пільг для юридичних осіб в період поширення коронавірусної хвороби, зокрема, передбачено ряд преференцій для юридичних осіб – платників податку на прибуток підприємств. У зв’язку з чим ДПС України оновила довідники пільг, ознайомитися з якими можна на офіційному вебпорталі ДПС України за наступним посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

 

Платники Донеччини перерахували до бюджету 2,7 млрд грн єдиного внеску

У січні-квітні 2020 року підприємства та підприємці Донеччини сплатили до бюджету 2 млрд 700 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 93 млн грн більше минулорічних показників.

Серед основних джерел надходжень ЄВ – нарахування і сплата внеску роботодавцями із заробітних плат найманих працівників, від виплат грошового забезпечення військовослужбовцям, а також від фізичних осіб-підприємців, членів фермерських господарств та самозайнятих осіб.

Отримані кошти єдиного соціального внеску спрямовуються, в першу чергу, на забезпечення пенсійних та соціальних програм захисту громадян. Тому дуже важлива персональна соціальна відповідальність усіх роботодавців щодо питань прозорості, легальності та повноти оплати праці найманим працівникам.

Актуальні питання легалізації доходів громадян – на постійному контролі у податковій служби Донеччини. А зробити свій громадянський внесок у боротьбу з несумлінними роботодавцями може кожен найманий робітник, який зіткнувся з порушеннями трудового законодавству. Достатньо лише повідомити про цей випадок податкові органи за допомогою мобільного додатку «Legal ZrPlat», який можна завантажити на телефон засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).

 

ГУ ДПС у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора