A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 12.09.2019 13:52
Кількість переглядів: 126

ОГОЛОШЕННЯ

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 10 вересня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником Слов'янської державної податкової інспекції Ходаковською Любов Олексіївною на тему: «Надання  адміністративних послуг. Подання податкової звітності в електронному вигляді».

            Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 3-51-65.

 

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області за січень- серпень 2019 року

 

За вісім місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1327,3 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 409,4 млн.грн. більше. Зокрема, протягом січня-серпня місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 525,8 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на додану вартість, якого сплачено 174,0млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 186,9 млн.грн, військовий збір 46,1 млн.грн. та ін.

Платники за січень-серпень місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 801,5 млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 244,9 млн.грн. або на 44,0 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 553,8млн.грн., плата за землю 84,3 млн. гривень, єдиний податок 71,7млн.грн.

 

За січень-серпень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області надано понад 17 тисяч адміністративних послуг

 

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом восьми місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 17665 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 7229 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 66 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 947 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 5108 послуги;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 718 послуги;

- реєстрація платників єдиного податку – 801 послуги;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1266 послуг.

 

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 

Хочете перейти на спрощену систему оподаткування з четвертого кварталу? Подайте заяву не пізніше 13 вересня 2019 року

 

Якщо суб’єкт господарювання хоче здійснити перехід на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2019 року, то йому необхідно не пізніше 13 вересня подати відповідну заяву.

Суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Для цього, платнику необхідно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації подати відповідну заяву.

Форма та порядок надання заяви затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування за формою, визначеною наказом №1675.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області закликає підприємців та керівників підприємств сплатити борг з єдиного внеску!

 

Закон визначає, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, - звертають увагу у Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області.

      Нагадуємо, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку встановлені відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464).

      Згідно з ч.16 ст.25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені до єдиного внеску не застосовується.

      Представники бізнесу повинні врахувати, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків кожен зобов'язаний самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених законом.

       Відповідно до Закону №2464 орган ДПС у порядку, за формою та у строки, встановлені  центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога органу ДПС або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Про терміни та способи подання документів для застосування права на податкову знижку

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку на доходи фізичних осіб у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 ст. 166 Податкового кодексу України).

При цьому, за вибором платника податкова декларація може бути подана в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, підвищення якості адміністрування, ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті», у тому числі заповнення та подання податкової декларації платниками податків – фізичними особами в електронному вигляді.

Звертаємо увагу, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Сплачені благодійні внески включаються до податкової знижки

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що відповідно до підпункту 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Зокрема, одним із документів, які підтверджують надання пожертви (благодійної допомоги), є договір про пожертву.

Для отримання податкової знижки, платник податків подає за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

 

 

 

Більше 7 млрд грн податку на доходи фізичних осіб та військового

збору надійшло до зведеного бюджету Донеччини

 

За сім місяців 2019 року спрямована платниками Донеччини до зведеного бюджету країни сума податку на доходи фізичних осіб та військового збору склала 7,4 млрд гривень. В порівнянні з минулорічними показниками надходження від сплати зазначених податків збільшились на 1,6 млрд гривень.

Майже 29% сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а саме, 2,1 млрд гривень, спрямовано до державного бюджету країни, лише у липні цей показник склав 346,2 млн гривень.

Відповідно 71% від загальної суми надходжень, або 5,3 млрд грн, залишились в розпорядженні місцевих бюджетів області, і це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку та благоустрою регіону.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями податкової служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин та комплекс контрольно-перевірочних заходів з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі – 4173 гривні, а погодинну – 25,13 гривень.

Шановні роботодавці! Подбайте про соціальну захищеність ваших працівників - дотримуйтесь законодавчої норми щодо мінімального рівня заробітної плати!

 

 

Донеччина: з початку року складено 47 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень

 

Як зазначили в управлінні боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, за січень-липень 2019 року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини складено та передано до правоохоронних органів 47 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень (з них 8 правопорушень в сфері контролю за державними закупівлями).

За напрямком «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» згідно зі ст.209 Кримінального кодексу України складено 19 матеріалів, за якими сума виявлених легалізованих доходів склала майже 2,5 млрд гривень.

За напрямком «Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» складено 41 матеріал за ознаками предикатних злочинів, загальна сума встановлених збитків – 2,8 млрд гривень.

За іншими злочинами складено 12 матеріалів, сума нанесених збитків за якими – 181,2 млн гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів 43 з них вже приєднано до кримінальних проваджень, обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) 16 кримінальних правопорушень, з них у сфері державних закупівель – 3 кримінальних правопорушення.

 

 

Внесок Донецької митниці ДФС до бюджету країни за сім місяців поточного року склав майже 3,6 млрд гривень

 

У січні-липні 2019 року від Донецької митниці ДФС до Державного бюджету України спрямовано 3 млрд 573 млн грн митних платежів, в тому числі у розрізі податків: податок на додану вартість - близько 3 млрд 362 млн грн; ввізне мито - понад 185 млн грн; акцизний податок - майже 16 млн гривень.

Окремо у липні поточного року від митників Донеччини до казни держави надійшло більше 329 млн грн митних надходжень.

Традиційно, основу переліку бюджетоформуючих підприємств Донецького регіону становлять підприємства металургійної, вугільної і машинобудівної галузей. При цьому, вісім підприємств Донецького регіону відповідно Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони, вже отримали статус уповноваженого (схваленого) експортера. Зазначений статус надає змогу українським експортерам отримувати тарифні преференції без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1. Такі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності самостійно визначають та декларують походження товарів на комерційних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товарів.

Разом з цим, в рамках зазначеної Угоди, у січні – липні 2019 року в Донецькій митниці ДФС видано 1 541 сертифікат з перевезення товару форми EUR.1. Найбільша їх кількість видана на товари, які експортовані до наступних країн Євросоюзу: Польща, Румунія, Німеччина, Італія, Словенія та Болгарія.

 

Більше половини усіх надходжень до зведеного бюджету Донеччини –

це податок на доходи фізичних осіб

 

Головним управлінням ДПС у Донецькій області неодноразово зазначалось, що податок на доходи фізичних осіб – лідер у наповненні як державного бюджету країни, так і місцевих бюджетів регіону. На даний час цей податок забезпечує 52,5% загальних надходжень зведеного бюджету області.

Протягом восьми місяців 2019 року мешканці Донеччини спрямували до бюджетів всіх рівнів 8 млрд 116 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого цьогоріч податку перевищує аналогічні показники минулого року на 25,5%, або на 1,6 млрд гривень.

Крім того, податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів області. З початку року на розвиток місцевих громад надійшло на 1,3 млрд грн ПДФО більше, ніж торік, а саме – майже 6,1  млрд гривень.

До державного бюджету надходження склали 2,0 млрд грн, що перевищує показники 2018 року на 0,4 млрд гривень.

Позитивна динаміка з надходжень ПДФО пояснюється не тільки зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати (до речі, з початку поточного року її встановлено у розмірі 4173 гривні), але й ефективними спільними діями органів місцевої влади та фахівців податкової служби області у напрямку детінізації ринку праці.

 

 

 

Більш ніж 870 мільйонів гривень спрямовано на захист довкілля підприємствами Донеччини

 

Висока концентрація промислового виробництва, транспортної інфраструктури Донецької області висуває на перший план питання оздоровлення навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів регіону.

Так, за січень-серпень 2019 року підприємства Донецької області сплатили 870,9 млн грн екологічного податку, який суттєво поповнив бюджети місцевих громад. Згідно з розподілом коштів із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло 410,5 млн грн, до державного бюджету – 460,4 млн гривень. Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за вісім місяців поточного року по Донецькій області становить майже 109 млн гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що важливість  екологічного податку для Донеччини зумовлена необхідністю часткової компенсації відтворення природних ресурсів, мінімізацією негативного впливу на них господарської діяльності, адже через функціонування великої кількості заводів, шахт та фабрик за рівнем забруднення регіон займає одну з лідируючих позицій серед областей України. Захист довколишнього середовища – наша загальна турбота. Саме тому закликаємо платників вчасно та в повному обсязі забезпечувати сплату екологічного податку.

 

Надходження ЄСВ на Донеччині перевищили п’ятимільярдний рубіж

 

Державною податковою службою Донеччини з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 5 млрд 517,3 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 855,6 млн грн, або на 18,3 відсотків.

Головне управління ДПС у Донецькій області зазначає, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДПС наполягають на винятковій пріоритетності норм закону у сфері оплати праці. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного соціального внеску – обов’язок кожного працедавця, тому податковими органами Донеччини постійно проводиться увесь комплекс заходів з легалізації трудових доходів громадян.

Податкова служба Донеччини нагадує, що згідно Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ставка страхового внеску становить 22 відсотки до визначеної бази нарахування. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску. Мінімальний розмір страхового внеску у 2019 році становить 918,06 гривень (4173 х 22%).

 

 

ГУ ДПС у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора