A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Рятувальники закликають громадян не палити суху траву

Дата: 11.09.2019 14:57
Кількість переглядів: 63

 

В останні дні на території м. Слов’янська та Слов’янського району склалася тривожна ситуація з пожежами сухої трави. З настанням теплої, вітряної погоди до пожежно-рятувальної служби області надходять повідомлення про загорання сухої трави на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей.

            Тільки за минулу добу таких загорань у Слов’янську та Слов’янському районі зареєстровано 6.

            Рятувальники вкотре нагадують громадянам елементарні правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі на сухій рослинності:

– навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;

– не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;

– не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

– ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки;

– пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.

            Площа пожеж сухої трави часом досягає чималих розмірів. Вогонь перекидається на житлові та господарські будівлі, горить людське добро. Причиною таких загорань найчастіше стають люди, які, неграмотно господарюють, і не здогадуються, якої шкоди завдають довкіллю. Знищуючи родючий шар ґрунту, вони  саме в такий спосіб намагаються навести лад на присадибних ділянках чи на полях. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При спаленні сухостою існує реальна загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти аварій на автошляхах. Окрім того, попадаючи у легені, дим викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

            Шановні мешканці м. Слов’янська та Слов’янського району! Замисліться, наскільки небезпечним може стати неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття! Не наражайте на небезпеку себе і оточуючих!

            Якщо ж ви помітили пожежу, якнайшвидше зателефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

            Лише спільними зусиллями можливо вберегти природу від вогню!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора