A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 15.07.2019 10:11
Кількість переглядів: 109

ОГОЛОШЕННЯ.

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 18 липня 2019 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Податок на додану вартість. Реєстрація податкових накладних в ЄРПН».

Телефон для довідок:  3-51-65.

 

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області за перше півріччя 2019 року

 

За шість місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 968,4 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 343,6 млн.грн. більше. Зокрема, протягом січня-травня місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 387,9 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є  податок на додану вартість, якого сплачено 129,2 млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 137,9 млн.грн, військовий збір 34,1 млн.грн. та ін.

Платники за січень-червень місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 580,5млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 277,9 млн.грн. або на 91,8 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 408,2млн.грн., плата за землю 53,3 млн. гривень, єдиний податок 52,0млн.грн.

 

Податкова вимога: терміни та порядок надсилання

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Норми встановлені п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПКУ).

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

 

Не сплатили єдиний внесок, штрафів не уникнути!

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Норми визначені частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з п. 6 частини 1 ст. 1 Закону № 2464 суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою.

Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (п. 2 частини 11 ст. 25 Закону № 2464).

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (п. 6 частини 11 ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення (частина 10 ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність (абзац другий частини 1 ст. 26 Закону № 2464).

Так, згідно зі ст. 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями:

? несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

? несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів    громадян – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Аудитом Донеччини донараховано до бюджету

майже 369 мільйонів гривень

 

Протягом січня - червня 2019 року підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Донецькій області проведено 499 документальних перевірок суб'єктів господарювання, це на 22 перевірки менше проти аналогічного періоду минулого року, що свідчить про зменшення тиску на бізнес. 

Якщо конкретизувати, то працівниками аудиту Донеччини проведено 56 планових документальних перевірок і 142 позапланових. За результатами контрольно-перевірочних заходів донараховано 368,5 млн гривень та зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування з податку на прибуток на 131,9 млн гривень.

З узгоджених податкових зобов‘язань до бюджету вже надійшло 24,0  млн гривень, донарахованих за ризикоорієнтованими операціями суб‘єктів бізнесу.

Варто зазначити, що вибірковість контролю на основі оцінки ризиків у діяльності платника - головний принцип контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту ДФС, що відповідає провідній міжнародній практиці.

До плану – графіку проведення перевірок суб’єктів господарювання включаються лише проблемні платники, які допускають порушення податкового законодавства, мінімізують свої податкові зобов'язання, використовують операції з «сумнівними» фірмами-партнерами та мають  ризики щодо наповнення бюджету. Суб'єктів господарювання, які здійснюють прозорий облік своєї господарської діяльності та відповідально ставляться до сплати податків, податківці перевірками не турбують.

 

За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили майже 57 мільйонів гривень

 

На даний час у Донецькій області зареєстровано 326 підприємств – платників рентної плати за спеціальне використання води, які за шість місяців 2019 року перерахували до бюджетів всіх рівнів 56,8 млн гривень. Ця сума майже рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо протягом шести місяців суб’єкти господарювання не сплачують або сплачують не в повному обсязі рентну плату, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування. Так, з початку року до Державного агентства водних ресурсів України фахівцями податкової служби області спрямовано інформацію по 15 підприємствах, за якими рахується податковий борг у сумі 13,1 млн гривень.

Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2019 року – 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора