A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 11.02.2019 15:49
Кількість переглядів: 129

ОГОЛОШЕННЯ

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 14 лютого 2019 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році. Легалізація трудових відносин та відповідальність за порушення трудового законодавства».

Телефон для довідок:  3-51-65.

 

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління

Головного управління ДФС у Донецькій області

за перший місяць 2019 року

 

За січень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 138,4 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20,8 млн.грн. більше. Зокрема, протягом першого місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 55,1 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є  податок на додану вартість, якого сплачено 27,9 млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 20,0 млн.грн, військовий збір 4,9 млн.грн. та ін.

Платники за січень 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 83,3млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 16,1 млн.грн. або на 23,9 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 59,0млн.грн., плата за землю 6,7 млн. гривень, єдиний податок 13,4 млн.грн.

 

Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2019 року, а для отримання податкової знижки - до кінця поточного року

 

Декларація про майновий стан і доходи подається за місцем проживання громадянина до 1 травня 2019 року.

Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть подавати декларацію до закінчення поточного року.

Граничним строком сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи громадянина є 31 липня 2019 року.

Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує по кодам платежу:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

Особам, які надають репетиторські послуги, слід задекларувати доходи

до 01 травня 2019 року

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що з 01 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році.

І цього разу ми вирішили нагадати про обов’язок декларування доходів вчителям та викладачам, які здійснюють надання послуг з репетиторства.

На сьогодні репетиторство, як сферу діяльності багатьох громадян, складно контролювати, але є надія, що громадяни, які надають послуги з репетиторства, є сумлінними, виявлять свою громадянську позицію і сплатять податки.

Більшість репетиторів свої доходи не декларують. Не задекларовані доходи сьогодні ? це втрати бюджету, які необхідні для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, своєчасності виплат пенсій та стипендій, зарплат тим же вчителям та викладачам.

Репетиторські послуги ? це зокрема підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів тощо.

Наданням репетиторських послуг займаються вчителі, викладачі та інші особи, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, тому не сплачують податки.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556 із змінами та доповненнями.

 

Оформлення трудових відносин з працівниками убезпечить бізнес від значних штрафних санкцій

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що використання неоформлених найманих працівників та виплата їм коштів без відповідної сплати податків та зборів є порушенням трудового та податкового законодавства.

Слід зазначити, що нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Перші 1,5 мільярда у 2019 році отримав зведений бюджет країни

від бізнесу Донеччини

 

За перший місяць 2019 року платники податків Донецької області до зведеного бюджету країни перерахували 1 мільярд 537 мільйонів гривень, що  на 24%, або на майже 300 мільйонів гривень більше, ніж у січні минулого року.

Основну частку, а саме 55% від загального збору зведеного бюджету, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти, які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону, склали 838 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 153,5 млн гривень.

Зокрема, до Державного бюджету України з початку 2019 року бізнес Донеччини спрямував майже 700 млн грн, що на 143 млн грн більше, ніж торік.

Безперечними лідерами в наповненні бюджетів серед платників податків Донецької області залишаються підприємства м. Маріуполя. Ними за січень 2019 року до зведеного бюджету країни спрямовано понад 462 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області звертають увагу платників на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти, в першу чергу, йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора