A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Обговорено питання погашення заборгованості із заробітної плати та забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці

Дата: 29.11.2018 15:30
Кількість переглядів: 140

29 листопада 2018 року в адмінбудівлі Слов’янської райдержадміністрації під головуванням заступника голови Слов’янської райдержадміністрації Дмитра Сіваша відбулось сумісне засідання комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності та районної робочої групи  з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

В засіданні взяли участь представники ГУ Держпраці, Слов’янської місцевої прокуратури, Слов’янсько-Лиманського управління ГУ ДФС, Управління Пенсійного фонду України, Центру зайнятості, Управління статистики, Слов’янського ВУВД ФССУ в Донецькій області, СВП ГУ Національної поліції в Донецькій області. В ході засідання обговорено низку найактуальніших питань.

Одним з нагальних питань, які розглядалися на засіданні, було обговорення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ПрАТ «Донрибкомбінат». З цього питання головним державним інспектором відділу контролю східного напрямку управління з питань праці ГУ Держпраці у Донецькій області було проінформовано присутніх про вжиті заходи щодо погашення заборгованої заробітної плати працівникам.

Було розглянуто питання про стан і перспективи погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску по боржникам Слов’янського району. На засідання були запрошені підприємці, які мають заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску. Голова засідання зауважив, що Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.   

Водночас робочою групою проводиться відповідна робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій в частині  оплати праці. Запрошені на засідання приватні підприємці надали пояснення про причини нарахованої заробітної плати найманим працівникам менше мінімально встановленого розміру.

На сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії. З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо легального використання робочої сили, недопущення фактів застосування незадекларованої праці були запрошені голови фермерських господарств Слов’янського району. Керівники попереджені про відповідальність за використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин.

По всіх питаннях засідання було напрацьовано ряд завдань та прийнято відповідні рішення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора