A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

«…Масляну гуляли – Весну зустрічали…»

Дата: 11.03.2019 15:26
Кількість переглядів: 137

Масляна – одне з календарно-побутових свят, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. В бібліотеках-філіях КЗ «Слов’янська РЦБС» з 05 березня 2019 року по 10 березня 2019 року відсвяткували одне з найулюбленіших народних свят «…Масляну гуляли – Весну зустрічали…», в рамках якого працювали книжкові полиці та тематичні викладки, пройшли етнографічні та краєзнавчі години, бібліотечні посиденьки, народознавчі мандрівки, святкові гуляння, тощо. 
На заходах бібліотекарі знайомили присутніх з історією стародавнього слов’янського свята, що дійшло до нас ще з часів язичницької культури і зберіглося після прийняття християнства, розповідали, що кожен день Масляного тижня має свою назву і певні обрядові дії, традиції його святкування, яке полягало в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму, що люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою, проводили різноманітні розважальні ігри та конкурси та пригощали спеченими смаколиками - млинцями та запашним чаєм.
Не обійшлося на заходах і без головного атрибута свята – опудала Масляної, біля якого співали, танцювали, водили хороводи та яке було наприкінці спалене… 
Свято пройшло вдало, весело, традиційно, всі залишилися задоволені…


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора