A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Інформація від Слов’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Дата: 02.04.2019 14:29
Кількість переглядів: 175

1. «На виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», Слов’янським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінки потреб 9 сімей учасників антитерористичної операції, проведені анкетування для визначення потреби в отриманні учасником антитерористичної операції пільг, компенсацій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За результатами анкетувань, охоплені особи ознайомлені з пільгами, які надаються їм відповідно до законодавства, визначали власні потреби у використанні таких пільг як:

- безоплатне одержання ліків;

- безоплатне першочергове зубопротезування;

- безкоштовне санаторно-курортне лікування;

- знижки з оплати житлово-комунальних послуг;

- першочергове забезпечення житловою площею;

- отримання земельної ділянки.

 Робота за даним напрямком триває.»

 

2. «Піклування про підростаюче покоління, підтримка сім’ї, забезпечення та захист прав дітей — пріоритетні завдання державної політики України. Тому на території Слов’янського району першочергова увага приділяється забезпеченню найкращих інтересів дітей, а в умовах збройного конфлікту - мінімізації негативних наслідків.

 Постановою Кабінету Міністрів України від № 268 від 5 квітня 2017 року затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Відповідно даного Порядку на центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді покладено завдання здійснення оцінки потреб сімей, в яких діти зазнали психологічного насильства та мають підстави для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Станом на 01.04.2019 Слов’янським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінку потреб та підготовлено відповідні висновки 19 сім’ям, в яких виховується 39 дітей. Отримали статус 16 дітей.

Робота за даним напрямком триває.»

 

3. «Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Протягом І кварталу 2019 року Слов’янським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обстежено 9 сімей. Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, вивчаються умови, створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

Випадків нецільового використання коштів не виявлено.

Зазначені перевірки будуть проводитися і надалі.»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора