A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Свято Івана Купала

Дата: 10.07.2018 14:17
Кількість переглядів: 365

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят, яке  відзначають  в ніч  з  6 на 7 липня. З давніх-давен  день  Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями. 
За доброю традицією, в Мирненському СБК, Райгородоцькому БПД, Билбасівському ЦКД, Маяківському СБК та Сидорівському СК  відбулось свято Івана Купала. Для мешканців сіл, селищ та інших гостей була представлена святкова концертна програма за участі вокальних, драматичних та  хореографічних  колективів  району.  Під час свята з`являлись казкові персонажі: представники племені дикунів, Водяний зі свитою, вогневик, який своїми чарами запалив купальське вогнище та  через  яке  перестрибували закохані пари  разом, взявшись за руки. Вважалося, що після цього життя стане  щасливішим, а  любов - міцнішою…
 Не обійшлося і без традиційних для цього дня обрядів: обливання водою і спускання вінка на воду. Як й прийнято, незаміжні дівчата плели вінки і кидали їх у воду – так ворожили на судженого, бо вінок - символ  щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того  дівчина повинна цілувати  і  мусить  бути з ним у парі.  
Всі гості свята отримали прекрасну можливість згадати давні звичаї та зануритися в атмосферу казок і народних переказів. А ще  присутніх в сел. Мирне  добре потішило катання на конях, які прибули на їхнє свято. А з настанням сумерків розпочалась запальна дискотека, на яку так всі очікували. 
Свята  пройшли в доброму настрої,  присутні були задоволені, а організатори  святкового  дійства  побажали  усім  гостям  знайти свою  квітку  щастя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора