A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 07.06.2019 14:16
Кількість переглядів: 226

ОГОЛОШЕННЯ.

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 14 червня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із завідувачем сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Крайчевою Тетяною Едуардівною на тему: «Новації законодавства 2019: зміни в ліцензуванні, акцизний податок».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 16-45 години за телефоном 066-959-05-33.

ОГОЛОШЕННЯ.

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 13 червня 2019 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Акцизний податок. Сервіс ДФС «Електронний кабінет платника»».

Телефон для довідок:  3-51-65.

 

За січень-травень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області надано майже 12 тисяч адміністративних послуг

 

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом пяти місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 11919 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 4442 послуги, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 34 послуги;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 652 послуги;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3800 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 472 послуги;

- реєстрація платників єдиного податку – 742 послуги;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 852 послуги.

 

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 

Задекларували доходи – сплатіть податки не пізніше 31 липня

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані у минулому році, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

Таким чином, самостійно нараховані фізичною особою у Декларації за 2018 рік зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору необхідно сплатити не пізніше  31 липня поточного року.

Водночас, сума, що має бути повернена платнику ПДФО, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у Декларації, протягом 60-ти календарних днів після надходження такої  Декларації (п. 179.8 ст. 179 ПКУ).

 

До уваги розпорядників акцизних складів!

 

Начальник Слов'янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області надає коментарій про наступне:

«Відповідно до пункту 22 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесені зміни до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, платники податку зобов’язані з 01 травня 2019 року до 01 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01 липня 2019 року.

З метою забезпечення норм ПКУ було розроблено такі нормативно-правові акти:

- постанова Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового», якою затверджений Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Відповідно до пункту 5 зазначена постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пункту 4 цієї постанови та пунктів 19 – 44 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 01 липня 2019 року (опубліковано – газета «Урядовий кур’єр» від 25.05.2019 № 97);

- наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового». Станом на 31.05.2019 проект наказу проходить процедуру погодження центральними органами виконавчої влади.

 

Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання, згідно з нормами ПКУ, які наберуть чинності з 01 липня 2019 року, будуть мати можливість до 01 липня  2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01 липня 2019 року.»

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Більше 62% всіх адмінпослуг отримують фізичні особи –

платники податків

 

З початку 2019 року зафіксовано майже 87,6 тис. звернень представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних послуг.

У квітні 2019 року надійшло 16 341 звернення представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних послуг, з яких надано 16 246 адміністративних послуг. В 95 випадках відмовлено в наданні адміністративних послуг, що складає менше одного відсотка від загальної кількості звернень щодо надання адміністративних послуг.

Понад 62% від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У квітні 2019 року громадяни отримали 10128 таких послуг.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що на теперішній час платники податків можуть звернутися до Центрів обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких надаються на безоплатній основі.

 

За використання природних ресурсів бюджет Донеччини отримав

майже 272 мільйона гривен

 

Природні ресурси, якими володіє наша держава, – це великий скарб, дарований нам природою. Тому кожен громадянин, кожен платник податків має пам’ятати про їх значимість та дбайливо і економно ставитися до їх використання.

За п’ять місяців 2019 року від підприємств Донецької області до зведеного бюджету країни за спеціальне використання води, надр та лісів надійшло 271,5 млн грн рентних платежів.

Слід зазначити, що 77% від загальної суми надходжень становить плата за користування надрами, що, безумовно, пов’язано зі специфікою регіону, а саме, з вугільно-видобувною галуззю. Так, з початку року до державної казни надійшло 141,3 млн грн рентної плати за користування надрами, а місцеві бюджети отримали понад 67,9 млн грн ренти.

Друге місце з часткою у 23% займає рентна плата за спеціальне використання води. За період січень – травень 2019 року підприємства Донеччини сплатили майже 61,8 млн гривень.

Найменшу частку (менш за 1%) в рентних платежах, що сплачують платники Донеччини, займає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – з початку 2019 року місцеві бюджети області отримали 0,5 млн грн цієї ренти, що на 10,8 тис. грн більше, ніж у минулому році.

Шановні природокористувачі, пам’ятайте – сплачуючи рентні платежі, ви не тільки виконуєте свій конституційний обов`язок, але й фінансуєте заходи, спрямовані на відновлення природних ресурсів країни.

 

 

Землекористувачі Донеччини сплатили майже 432 млн грн

плати за землю

 

За п`ять місяців 2019 року власники та орендарі земельних ділянок – юридичні і фізичні особи Донеччини сплатили до місцевих бюджетів області 431,7 млн грн земельного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження цього податку збільшились на 88,2 млн грн, або на 25,7 відсотків.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 397,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 34,4 млн гривень.

Нагадуємо, що нарахування сум податку за землю фізичним особам – власникам або користувачам земельних ділянок проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про внесення податку до 1 липня 2019 року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Шановні платники податків, ГУ ДФС у Донецькій області звертає вашу  увагу, що сплата земельного податку – це законний обов’язок кожного власника чи користувача землею. Фізичні і юридичні особи несуть відповідальність за несвоєчасне або неповне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю у вигляді штрафу в розмірах, встановлених ст.126 ПКУ. Крім того, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ. Не зволікайте, своєчасно розраховуйтесь із бюджетом!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора