A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці

Дата: 27.06.2019 14:10
Кількість переглядів: 115

27 червня під головуванням заступника голови Слов’янської райдержадміністрації Дмитра Сіваша відбулось спільне засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності та районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати за участю начальника Слов’янсько-Лиманського управління ГУ ДФС, представників Національної поліції, Центру зайнятості, Слов’янського ВУВД ФССУ, профспілки, членів Комісії та робочої групи.

Про роботу Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та районної робочої групи доповідала головний спеціаліст відділу з питань праці управління соціального захисту населення Євгенія Профатілова. Повідомлено, що з початку року проведено 5 засідань Комісії. На них заслухано звіти 9 керівників підприємств та 55 фізичних осіб-підприємців, що мають борги з єдиного соціального внеску. За результатами роботи з початку року в рахунок погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України надійшло 275,6 тис.грн. по 39 страхувальниках.

З метою зменшення кількості неформальної зайнятості в Слов’янському районі та попередження порушень трудового законодавства з початку року проведено 5 засідань районної робочої групи. На засіданнях заслухано звіти 48 керівників та фізичних осіб – підприємців, обраних з числа ризикоорієнтованих сфер економічної діяльності, в яких є невідповідність між чисельністю працівників та характером діяльності. Суб’єкти господарювання попереджені, що за порушення вимог трудового законодавства до юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкованості та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, можуть бути застосовані заходи фінансової відповідальності. Членами робочої групи надані роз’яснення про переваги офіційного працевлаштування та негативні наслідки виплати заробітної плати «в конвертах». Фізичним особам -  підприємцям рекомендовано привести взаємовідносини з найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства, не допускати використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. За результатами проведеної роботи 4 підприємця додатково працевлаштували 11 працівників.

З питання щодо стану з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях Слов’янського району присутніх проінформовано, що за даними Головного управління статистики у Донецькій області станом на 1 червня 2019 року заборгованість із заробітної плати по Слов’янському району має одне економічно активне підприємство ПрАТ «Донрибкомбінат» в сумі 1408,1 тис.грн. Заборгованість із заробітної плати на комунальних підприємствах та державних установах Слов’янського району відсутня.

З результатами проведеного засідання було надано ряд завдань, членам Комісіїї та робочої групи посилити проведення роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо дотримання трудового законодавства, гарантій в сфері оплати праці, пенсійних, трудових і соціальних прав працівників.  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора