A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Відбулася обласна культурно-мистецька акція «Різдвяний передзвін»

Дата: 14.01.2019 13:57
Кількість переглядів: 174

В селі Званівка Бахмутського району  12 січня відбулася обласна культурно-мистецька акція «Різдвяний передзвін».  Святкування розпочалося з  різдвяної ходи, під  час якої всі учасники виконували колядку "Нова радість стала". Разом з фестивалем вертепників та колядників працювати наступні локації: "Виставка майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва", "Дитячий майданчик", "Різдвяні ворожіння", Виставки-конкурси "Різдвяний дідух", "Різдвяна зірка", "Різдвяна кутя", "Страви різдвяного стола".

Народний вокальний ансамбль «Лілея», зразковий хореографічний колектив «Мрія» фольклорний театр «Животоки» (Райгородоцького БПД) та народний театр «Соломія» (Андріївський ЦКД) – представили  Словянський  район на фестивалі вертепників та колядників. В своїх виступах колективи показали традиції  Щедрування та водіння Кози.

Сушінець Світлана (Райгородоцький БПД) за всіма українськими традиціями виготовила різдвяний дідух,  а працівники та учасники художньої самодіяльності Микільського сільського клубу  виготовили різдвяну зірку, прикрашену традиційними орнаментами  і  кольорами Донецької області.

Колектив відділу культури та туризму Слов’янської РДА, КЗ «Слов’янська РЦБС», КЗ «Слов’янський РОМЦК» взяли  участь у конкурсі "Різдвяна кутя". На різдвяний вечір існує традиція – збиратися в сімейному колі за величним різдвяним столом, на якому за традицією має бути 12 страв на честь 12 апостолів. Саме тому вирішили частувати журі дванадцятьма видами куті, які традиційно готують у різних куточках України. Наша кутя по-Рівненськи виборола І місце, а кутя по-Лемківськи зайняла ІІІ місце.

Особливі слова  вдячності організаторам заходу: Управлінню культури і туризму Донецької облдержадміністрації, Донецькому обласному  навчально-методичному центру культури  та  Званівській громаді.

Ставши учасником культурно-мистецької акції «Різдвяний передзвін», можна було відчути всю чарівну  атмосферу обрядів українського народу під час святкування Різдва та Старого Нового Року, трохи зануритися в історію та відчути гордість за наші багатовікові традиції.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора