A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Станьте патронатними вихователями!

Дата: 27.07.2018 13:36
Кількість переглядів: 261

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, виховуватися у безпечному та сприятливому середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, що їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини, влаштованої в її сім’ю. Вони проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

1. Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

2. Грошове забезпечення в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні двох і більше дітей, віком від одного року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10%, за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

3. Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Під патронат можуть бути влаштовані такі діти:

- новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забирати батьки чи інші родичі;

- підкинуті, безпритульні діти;

- діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

- діти, батьки (або особи, що їх замінюють) яких померли, безвісно відсутні;

- діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх замінюють, не можуть піклуватися про них.

Державою також гарантована професійна підтримка вихователів, до роботи з дитиною залучаються необхідні спеціалісти.

У разі виявлення бажаючих осіб, які мають намір виконувати обов’язки патронатного вихователя звертайтесь за більш додатковою інформацією до Слов’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном 2-63-97.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора