A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Сім'я – це природне захисне середовище для дитини, у родині кожна дитина – особистість.

Дата: 25.03.2019 11:12
Кількість переглядів: 139

««…Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння…» визначено Конвенцією про права дитини.

Традиційно головним інститутом виховання дитини є сім'я. Сім'я – це природне захисне середовище для дитини, у родині кожна дитина – особистість.

Дитині, яка за будь-яких обставин втратила можливість виховуватися біологічними батьками, держава забезпечує захист її прав та інтересів.

Альтернативною формою виховання таких дітей є прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Прийомна сім’я - сім’я, що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.

В такій сім’ї діти виховуються до досягнення 18-річного віку, а у разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Для матеріального забезпечення передбачена державна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей, відповідного віку, яка виплачується щомісяця.

Громадяни, які виявили бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу подають до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначені законодавством документи та проходять курс підготовки.

Існує ще тимчасова форма влаштування дитини до сім'ї - сім'я патронатних вихователів. Це тимчасова форма влаштування дитини, в такій сім'ї вона може проживати до 3 місяців, найбільше – до 6 місяців.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту її прав, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками.

Шановні жителі Слов’янського району! Якщо Ви зацікавилися даною інформацією, та маєте намір та бажання подарувати дитині сімейне тепло, допомогти дитині в скрутний час, за більш детальною інформацією звертайтесь до Слов'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Слов'янськ, вул. Науки, буд. № 2, ІІІ поверх, або за телефоном – (06262) 2-63-97.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора