A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Шановні жителі Слов’янського району!

Дата: 02.07.2019 11:00
Кількість переглядів: 104

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Основним завданням патронатних вихователів є забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї, соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини, створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

-новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

-підкинуті, знайдені діти;

-безпритульні діти;

-діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

-діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

-діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

-діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

-інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини, грошове забезпечення в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Шановні жителі Слов’янського району! Якщо Ви зацікавилися даною інформацією, звертайтесь до Слов'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Слов'янськ, вул. Науки, буд. № 2, ІІІ поверх, або за телефоном – (06262) 2-63-97.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора