A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ  ОХОРОНИ  НАВКОЛИШНЬОГО   СЕРЕДОВИЩА

Дата: 06.06.2019 10:44
Кількість переглядів: 866

Рідна природа… Кожний із нас живе в неосяжному, розмаїтому чарівному  світі… Але не кожен здатний бачити його красу, усвідомлювати себе його часткою. Виховувати таку здатність можна тільки в безпосередньому спілкуванні з природою. І саме сучасне юне покоління повинно нести у собі культуру спілкування з природою, планетарну свідомість, яка включає відчуття єдності й унікальності  життя  на  Землі.

Щорічно  5 червня  по всій  планеті  тривожно  перегукуються  дзвони, закликаючи  усіх  до  милосердя, чуйності, доброти, бо  день цей  особливий –  це  ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ  ОХОРОНИ  НАВКОЛИШНЬОГО   СЕРЕДОВИЩА.   

Бібліотеки-філії  КЗ «Слов’янська  РЦБС»   також  не  залишилися байдужими  до  популяризації  екологічної  теми. Для   широкого кола  користувачів  в  усіх  бібліотеках-філіях  системи  був   проведений  цикл  заходів  під  назвою  «Природа -  джерело  життя  і  краси», метою  якого  є виховання  бережливого ставлення до природи, прищеплення любові до читання, формування у них почуття відповідальності  перед  майбутніми поколіннями  за збереження  навколишнього  середовища, за  розумне  господарювання. Так, для присутніх  працювали  книжкові  виставки, експозиції  книг, літературні  викладки  та тематичні полиці «Заповідними  місцями  Донбасу», «Природа сигналить нам SOS», «Придивись, який він гарний світ, в якому ти живеш», «Дивосвіт  України», «Стежками царства живої  природи», «Від екології довкілля до екології душі», «ЕКОсвіт  в  дитячій літературі», «Природа  - джерело  життя  і  краси», які   познайомили  користувачів  з   літературою  про  екологічні  проблеми  в  світі,   про безпосередній  зв'язок  людини  з  природою, її  вплив   на  людину.

Еко-мандрівка «Природа  на твоїй  долоні» пройшла  для  учнівської  молоді  в  Сергіївській  та  Дмитрівській  сільських  бібліотеках-філіях, де  було  привернуто  увагу  слухачів  розповідями  про  проблеми екології  людини, екології душі, розуміння  цінностей  природи.

Біля  Куточку  екологічного  виховання  в  Билбасівській  міській  бібліотеках - філіях для дітей та дорослих для користувачів  середнього  та старшого  шкільного  віку  було проведено  годину запитань і відповідей «Екологія  краю: на перехресті думок». 

Бібліотекарі Андріївської та Сидорівської сільських бібліотек-філій підготували для своїх  користувачів книжковий еко - вернісаж «Бережіть природу святу та єдину» та  екологічну  годину «Стежками царства живої природи», де кожен зміг зануритися  у  захоплюючий, дивовижний  та  загадковий  світ  природи. 

А  бібліотекарі  Маяківської та Долинської сільських бібліотек-філій запропонували підліткам та юнацтву прийняти участь в   екологічному асорті «Наша  планета – живий  світ», де  учасники  вивчали, пізнавали і вчились берегти  природу рідного краю, свого села  та  всієї  планети  Земля.

Користувачі  Райгородоцької  міської  бібліотеки-філії   для  дітей   та   дорослих  для  відвідали  годину цікавих повідомлень «Любити природу – це значить її берегти»  та  природознавчий  етюд «Хай квітує  наша  Земля», де  мали змогу  дізнатися  про екологічні проблеми в нашій країні та своєму селищі  та  ознайомитись  з  літературою про природу  та  екологію, відношення до неї, яка була представлена  на  інформаційно-екологічній  виставці. 

Цикл бесід «Цей  чарівний  світ  природи», «Живої природи душа промовляє»  пройшов  для  підлітків та юнацтва  в  Мирненській, Богородичанській, Карпівській, Микільській, Хрестищенській, Тетянівській  сільських  та Андріївській селищній  бібліотеках-філіях,  де  бібліотекарі  говорили  про природу, про ставлення до неї жителів планети, про повагу до всього живого, наслідки  поведінки  людини в  природі…

       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора