A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

До Міжнародного Дня усиновлення

Дата: 28.09.2018 10:14
Кількість переглядів: 171

Кожна дитина повинна мати можливість повністю реалізувати свій потенціал. Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надати стимули для її подальшого розвитку, створити стабільну атмосферу.
Дитині, яка, за будь-яких обставин, втратила можливість виховуватися біологічними батьками, держава забезпечує захист її прав та інтересів. Альтернативною формою виховання таких дітей є прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, що передбачає забезпечення належних умов для зростання їх в сімейному оточенні, шляхом влаштування у сім'ї на виховання та спільне проживання.
Згідно Положення про прийомну сім’ю, прийомна сім’я - сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, в якій вони виховуються до досягнення 18-річного віку, а у разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.
Згідно Положення про дитячий будинок сімейного типу, дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 
Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
Кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі подають до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді такі документи:
-копії паспортів кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі;
-довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових та кредитних зобов’язань;
-довідку про склад сім’ї;
-копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
-довідку про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та членів сім’ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
-довідка про доходи потенційної прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу за останні шість місяців або довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку).
-письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, батьки-вихователі, якщо останні вирішили створити прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу на власній житловій площі, засвідчену нотаріально.
Шановні жителі Слов’янського району! Якщо Ви зацікавилися даною інформацією, яка освітлена напередодні Міжнародного Дня усиновлення, та маєте намір переглянути своє відношення до таких звичайних явищ, як лагідна посмішка матері, турботливий погляд батька, сімейний затишок і замислитись про долю дітей, які не мають змоги отримувати необхідні прояви уваги та любові, звертайтесь до Слов'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, за адресою: м. Слов'янськ, вул. Науки, буд. № 2, ІІІ поверх, або за телефоном – 2 63 97.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора