A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ інформує

Дата: 11.03.2019 09:52
Кількість переглядів: 165

ОГОЛОШЕННЯ.

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 19 березня 2019 року об 15 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Справляння рентної плати та екологічного податку. Декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році. Право на податкову знижку».

Телефон для довідок:  3-51-65.

Доходи, отримані від приватних осіб, необхідно задекларувати

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо у минулому році громадяни отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у цьому році повинні звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи до 01 травня 2019 року. 

Особами, які не є податковими агентами, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність(пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);

До доходів, які необхідно задекларувати належать, наприклад, винагороди, що виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

При цьому, податкові агенти відповідно до ПКУ відповідальні за нарахування та сплату ПДФО до бюджету. Податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб може виступати юридична особа, фізична особа – підприємець або інша самозайнята особа, зареєстрована в установленому порядку.

Набрали чинності зміни, внесені до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області доводить до відома платників податків, що з 15.02.2019 року вступили в дію зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148).

Звертаємо увагу на те, що Національний банк України впорядкував деякі визначення, зокрема, визначено в новій редакції поняття «відокремленого підрозділу» (п.п. 2 п.3 розділу І Положення №148).

Пункт 8 розділу ІІ Положення №148 доповнено пунктами 4 і 5, які не стосуються обмежень щодо розміру готівкових розрахунків.

У новій редакції викладено п. 11 розділу ІІ Положення №148, чим врегульовано питання оприбуткування готівки на торгових об’єктах, а саме для відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО з веденням касової книги або без ведення такої, а також для фізичних осіб – підприємців.

Крім того, врегульовано питання щодо оприбуткування готівки та внесення її до банку, і викладено п.п. 1 та 3 п. 29 розділу ІІ Положення №148 у новій редакції.

Внесені зміни до п. 39, 45 розділу IV та п. 50 розділу V Положення №148 в частині ведення касової книги, визначення переліку посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи, а також розрахунку ліміту каси установи, підприємства, небанківської фінансової установи та їх відокремлених підрозділів.

Зазначаємо, що вказані зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 12.02.2019 року №37 і набувають чинності з 15.02.2019 року».

 

Наслідки неподання фінзвітності разом з декларацією

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що при поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями фінзвітності слід керуватися нормою п. 46.2 ПКУ, якою передбачено, що фінзвітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  та її невід’ємною частиною.

У разі неподання до органу ДФС фінзвітності разом з Декларацією (Звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями) Декларації (Звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

За січень – лютий 2019 року Донеччина підтримала

 українську армію 84,7 мільйонами гривень

 

З початку року платники Донеччини спрямували на підтримку української армії 84,7 мільйонів гривень військового збору, що перевищує показник аналогічного періоду 2018 року на 26,5 відсотків.

Звертаємо увагу, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Військовий збір, який перераховують на модернізацію та реформування української армії, сплачується у розмірі 1,5% від об’єкта оподаткування, що визначений Податковим кодексом України. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Фіскальна служба Донеччини нагадує – військовий збір це внесок кожного громадянина у зміцнення обороноздатності України.

 

Місцеві бюджети Донеччини за 2 місяця 2019 року

отримали більше 2 млрд гривень

 

За січень-лютий 2019 року місцеві бюджети Донецької області поповнилися на 2 млрд 5 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 363,6 млн грн, або на 22 відсотки.

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (67% від усіх надходжень). За січень-лютий 2019 року зібрано більше 1 млрд 340 млн грн цього податку, що перевищує минулорічні показники на 28 відсотків.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 212 млн грн (11%), що на 22,4% більше аналогічного періоду минулого року.

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (8%), надходження якої з початку року становили 159 млн грн, що майже на 20% перевищує дані минулого року.

Більшу частину відрахувань забезпечили платники м. Маріуполя – 661,8 млн грн (33% від загальних надходжень до місцевих бюджетів), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 272,6 млн грн (13,6%), м. Краматорськ  - 196,1 млн грн (9,8%), м. Бахмут та Бахмутського району – 177,1 млн гривень (8,8%).

Стабільне і ритмічне забезпечення коштами місцевих бюджетів – це результат плідної співпраці працівників фіскальної служби Донеччини з платниками податків та органами місцевого самоврядування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора