A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

ОДПІ Інформує

Дата: 05.11.2018 08:26
Кількість переглядів: 189

ОГОЛОШЕННЯ

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 15 листопада 2018 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Адміністрування податку на додану вартість. Реєстрація податкових накладних. Єдиний соціальний внесок. Нове в нарахуванні і сплаті ЄСВ. Заходи впливу та стягнення заборгованості з ЄСВ».

Телефон для довідок:  3-51-65.

 

Затверджено порядок надання довідки про відсутність заборгованості

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Міністерство Фінансів України наказом від 03 вересня 2018 року № 733 (далі – Наказ № 733) затвердило Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України  27 вересня 2018 року за № 1102/32554).

Порядок розроблено з метою поліпшення обслуговування платників при наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка)

Зокрема, для отримання Довідки платник подає відповідну заяву за вибором:

? у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

? в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Надається Довідка безоплатно за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Наказом № 733 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374.

Наказ № 733 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.10.2018 № 80.

Наказ № 733 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», але не раніше дня його офіційного опублікування, тобто 07.11.2018.

 

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Отже, заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою зарплати «в конвертах» сьогодні фіскальною службою приділяється значна увага. Адже нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соцстрахування.

Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.

Звертаємо увагу, що нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників, а саме:

? відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника;

? відсутність права на гарантовану відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів);

? відсутність страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

? відсутність права на оплату листків непрацездатності

? втрата громадянами пенсійного стажу та можливості отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.

 

Зобов’язання із сплати ЄСВ мають пріоритет майже перед усіма іншими зобов’язаннями

 

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ)  підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до частини 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

 

Слов’янсько-Лиманське управління

 

З початку року підрозділами податкової міліції Донеччині з незаконного обігу вилучено ТМЦ на суму більше 41 млн гривень

 

Підрозділи податкової міліції Донеччини в рамках протидії незаконному обігу підакцизних товарів продовжують проведення комплексу заходів, направлених на очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції.

Так, протягом 9 місяців 2018 року вилучено з незаконного обігу товарів на 41,2 млн грн, в тому числі підакцизної групи на 34,8 млн грн, з них тютюнових виробів на суму 18,9 млн грн, пально-мастильних матеріалів на 7,8 млн грн, лікеро-горілчаних виробів на 2,8 млн грн, транспортних засобів на 2,7 млн грн, спирту на 1,9 млн гривень.

Стосовно порушників з початку року складено 41 протокол про адміністративні правопорушення. За матеріалами податкової міліції розпочато 38 кримінальних проваджень, у тому числі за тяжкими кримінальними правопорушеннями – 23.

За результатами досудового розслідування спрямовано до суду 10 матеріалів кримінальних проваджень. До бюджету відшкодовано збитків по кримінальним провадженням на суму 8,8 млн гривень.

Також протягом 2018 року ліквідовано 3 підпільних цехи з незаконного виробництва підакцизних товарів та забезпечено конфіскацію в дохід держави раніше вилучених підакцизних товарів на 2,8 млн гривень.

Податкова міліція ДФС у Донецькій області нагадує щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення податкового законодавства та інформує, що для оперативного реагування на ці порушення цілодобово діють номери чергової частини оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області:  0629-57-76-69, 050-587-03-09.

 

Факти порушень митного законодавства у січні–вересні 2018 року

 

Протягом дев’яти місяців 2018 року в Донецькій митниці ДФС виявлено та задокументовано 187 порушень митних правил на загальну суму понад 3,95  млн гривень. Серед виявлених порушень митних правил у 19 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму більше 123 тис. грн, переважну більшість з яких складають тютюнові вироби.

Крім того, за січень-вересень 2018 року до відповідних правоохоронних органів  спрямовано 7 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки кримінальних правопорушень.

Також продовжується робота в напрямку взаємодії з територіальними органами ДФС з метою попередження або усунення наслідків неправомірної діяльності окремих суб’єктів господарської діяльності, які мінімізують або ухиляються від сплати податків і зборів, передбачених законодавством. Так, у січні-вересні цього року до Головних управлінь ДФС у Донецькій, Миколаївській, Харківській областях, м. Києва  та Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС спрямовано 35 матеріалів для проведення контрольно-перевірочних заходів. Крім того, за результатами відпрацювання матеріалів, отриманих від колег, митницею складено 4 протоколи про порушення митних правил за ознаками ст.485 Митного кодексу України. У всіх адміністративних правопорушеннях суму штрафів, передбачених санкцією, сплачено у повному обсязі, в результаті чого  скарбниця держави поповнилась на 64 тис. гривень.

До Держбюджету України протягом трьох кварталів 2018 року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму понад 843 тис. грн,  що в 4,7 рази більше відповідних надходжень минулого року.

 

На Донеччині місцеві бюджети отримали більше

4 мільйонів гривень «автоподатку»

 

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

 Так, за січень-вересень 2018 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено більше 4,0 млн грн транспортного податку. У порівнянні з минулим роком надходження зросли в півтора рази, або на 1,4 млн гривень.

Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За дев’ять місяців цього року від автовласників - юридичних осіб надійшло більше 1,6 млн грн та 2,4 млн грн – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2018 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, перевищує 1 млн 396 тис. гривень (375 МЗП х 3723).

З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – 1,2 млн грн, м. Бахмут та м. Покровськ – по 0,6 млн грн відповідно.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 

За 9 місяців 2018 року місцеві бюджети Донеччини

отримали майже 8 млрд гривень

 

За січень-вересень 2018 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 7 млрд 886 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 1,3 млрд грн, або на 19,1 відсотків.

Значну частину надходжень до місцевих бюджетів, а це майже 70%, складає податок з доходів фізичних осіб. За 9 місяців 2018 року вказаного податку зібрано більше 5,4 млрд гривень.

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевих бюджетів є також плата за землю (0,7 млрд грн), єдиний податок (0,6 млрд грн), екологічний податок (0,4 млрд грн), податок на прибуток (0,4 млрд грн) та акцизний податок (0,2 млрд грн).

З тройки лідерів серед територіальних громад найбільшу частину відрахувань до місцевих бюджетів забезпечили платники податків м.Маріуполя – 2,4 млрд грн, або майже третину від загальних надходжень до місцевих бюджетів, підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджети на 1,1 млрд грн, а м. Краматорськ – на 0,8 млрд гривень.

Додаткові надходження, що надходять до місцевих бюджетів, значно покращують життя місцевих громад, сприяють реалізації соціальних та інфраструктурних проектів жителям Донеччини.

 

ГУ ДФС у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора