A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слов'янська районна державна адміністрація Донецької області
Донецька область, Слов'янський район

Громадська ініціатива

Билбасівська селищна рада

Громадська організація «Билбасівський гурт» з ініціативною групою місцевих жителів смт Билбасівка, реалізувала з грудня 2017 року по травень 2018 року 2  грантових  проекта за підтримки Евросоюзу.

1. Грантовий проект з МОМ 

Назва проекту: «Билбасівська  родина»

Мета та завдання проекту  згуртувати місцеве населення та ВПО.

Завдання: створити комфортне спілкування, подолати психологічне напруження, дати можливість самореалізуватися, навчатися  та культурно відпочивати.

 Цільові аудиторії:внутрішньо - переміщені особи,діти , молодь, люди з інвалідністю, особи літнього віку, волонтери, громадські активісти тощо.. 

Було придбано ноутбук, спортивні знаряддя, посуд,сценічні костюми, сценічне взуття для артистів різних вікових категорій, тенісний стіл,меблі,полички для книжкових виставок та малюнків та інше. На загальну суму 100 00 тис грн..

2. Грантовий проект, що  реалізовується завдяки  Українському жіночому фонду в рамках реалізації спільної програми ПРООН-ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», що фінансується Європейським Союзом.

Назва заявки:  Мобілізація громади для розширення можливостей в

Луганській  та Донецькій областях

Назва проекту:  Незалежна, самодостатня, впевнена жінка в сучасній громаді.

Основною метою проекту  - є облаштування місця для спілкування та спортивного розвитку молоді та дітей.

Розрахований проект на такі вразливи групи:

- жінки зі статусом ВПО,

- жінки, які мають дітей з інвалідністю,

- одинокі та багатодітні мами,

- жінки похилого віку,

- жінки, постраждалі від насильства,

- жінки, що потребують інтеграції в громаду.

Доповнили  доброустрій  наявного спортивного майданчика покриттям із тротуарної плитки, встановлено 2 ігрових комплекса для дітей молодшого віку та дітей з особливими потребами; облаштували  місця для спілкування; (встановили сіл з лавочками та окремо 2 лавочки). На суму – 187 274,00грн.

Майданчик може стати місцем для спілкування та соціалізації жінок з різними життєвими обставинами.

  

  

 

 

Хрестищенська сільська рада

Громадська ініціатива «Разом у майбутне»

Історія успіху громадської організації «Разом у майбутнє – 2018», с. Хрестище, Слов’янського району, Донецької області

У селі Хрестище обмежені умови для надання культурних, фізкультурно – оздоровчих послуг. Наявна матеріальна база за багатьма параметрами не відповідає характеру і масштабу попиту та не оновлювалась з 1983 року. (Фото 1) 
Директором Хрестищенського сільського будинку культури та спорту власноруч було зроблено спортивний майданчик з площадкою для пляжного волейболу, міні – футболу, спортивний комплекс для дітей віком від 6 до 10 років, ігровий майданчик для дітей з гойдалками та інше. Але цього недостатньо для створення належних умов проведення спортивно – масових заходів. 
Активістами громади було проведено декілька громадських обговорювань проблеми, анкетування громадян. «Перш ніж визначити цілі проекту нами було опитуване більше 1500 громадян, жителів Хрестищенської сільської ради, провести моніторинг першочергових потреб громади, зробити висновки», - говорить учасник проекту Скляренко Анатолій.
Спочатку були труднощі у зв’язку з малою довірою до успіху,  але згуртувавшись, обговоривши усі ризики, поставивши мету наша ініціатива все ж таки створила активну групу «Разом у майбутнє» та вирішила прийняти участь у проекті, оскільки пріоритетом нашого розвитку є – національно - патріотичне, спортивне виховання різних верств населення, у тому числі внутрішньо – переміщених осіб за ради примирення поколінь,  миру  та спокою в Україні. У процесі реалізації нашої міні-ініціативи наша група «вирісла» до Громадської організації «Разом у майбутнє – 2018» і тепер ми готові реалізовувати більш складні проекти. (Фото 2,3)
В рамках проекту придбане тенісний стіл, більярдний стіл та ноутбук. Тепер у Хрестищенському сільському будинку культури та порту щоденно діти, молодь, дорослі, навіть особи віком 55+ займаются любимими видами спорту. І вже проведено турнір з тенісу Слов’янського регіону за участю спортсменів м. Слов’янська. Миколаївки, м. Святогірська. 
У зв’язку з тим, що нам подарено ноутбук, директор будинку культури та спорту із залученням малого бізнесу провів безкоштовній Інтернет, що дає можливість проведення трансляцій мультфільмів, фільмів, науково – популярних передач. Реалізація проекту дала змогу згуртуватися жителям села усіх поколінь, налагодити діалог між молоддю та дорослими, підвищити рухову активність молоді шляхом заміни «гаджетної» залежності на фізичний, інтелектуальний та колективний розвиток. Відпочинок мешканців села покращився. Двері будинку культури та спорту  «не закриваються». Кількість відвідувачів збільшилася на 45 осіб. До начала проекту їх було 224 особи, після закінчення проекту – 269 осіб. 
Для презентації нашої ініціативи нами до Хрестищенського будинку культури та спорту було запрошено голова Слов’янської районної державної адміністрації Євген Данилюк та голова Слов’янської районної ради Костянтин Черников, які подякували за ініціативу та побажали й надалі приймати участь у конкурсах, зі свого боку пообіцяли співцінансування у майбутньому. (Фото Голова Слов’янської РДА Євген Данилюк)
Наша Громадська організація «Разом у майбутнє – 2018» прийняла рішення про створення молодіжної платформи «Простір єдності» на базі Хрестищенського сільського будку культури та спорту  та подало на Конкурс малих грантів для неурядових організацій та груп активних громадян громад – партнерів, діяльність яких охоплює Луганську та Донецьку область із залученням 10 % коштів місцевого бюджету, ми активно долучаємось до тренінгів, обговорюється питання участі у Конкурсі найкращих молодіжних ініціатив – 2018, подали заявку  для участі у проекті «Громадянська просвіта молоді на сході України». Ми й надалі плануємо працювати над проектами, у тому числі із залученням коштів місцевого бюджету, підприємств ТОВ «Гранум», Ф/Г «Верес», ТОВ «Агрофірма «Слав агро». 
Це  перша та маненька ініціатива нашого села, але ми розраховуємо на те, що вона буде мати довгостроковий ефект. І ми й надалі натхненні успіхом будемо працювати заради миру, спокою, об’єднанню поколінь та нашої громади. 

 


 

Райгородоцька селищна рада

В рамках проекту «Посилення спроможності жінок селища Райгородок» громадська організація «Успіх селища Райгорогодок»  проводить безкоштовні заняття з комп’ютерної грамотності. На заняттях  розглядаються наступні теми :
• освоєння первинних навичок роботи з ПК;
• освоєння офісних програм;
• малювання, редагування фотографій, створення відеокліпів;
• освоєння Інтернету;
• пошук інформації та спілкування в Інтернеті.

Грант на реалізацію проекту надано МБФ Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund в рамках реалізації компоненту «Мобілізація громад задля розширення можливостей» спільного проекту ПРООН-ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», що фінансується Європейським Союзом.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора